„Szpilki na Giewoncie”. Magdalena Schejbal po przegranym procesie sądowym mierzyła się z łatką trudnej do współpracy. Powrót do branży zajął jej kilka lat! Co dziś u niej słychać?

Popularność zdobyła dzięki roli Basi w serialu „Kryminalni”. Później były m.in. role w „Szpilkach na Giewoncie” i „Kasi i Tomku”. Po przegranym procesie z produkcją jednego z seriali do Magdaleny Schejbal na kilka lat przywarła łatka „trudnej do współpracy”. Na szczęście zła passa minęła, a aktorka pojawiła się w produkcji Netflixa. Jak przez lata zmieniła się Magdalena Schejbal?

Multimedia

Magdalena Schejbal: początki kariery

Przygoda Magdaleny Schejbal z telewizją rozpoczęła się w czwartej klasie szkoły podstawowej, kiedy to rozpoczęła współpracę przy programie dla młodzieży „Truskawkowe studio”. Młoda aktorka była częścią jego ekipy przez siedem lat. Urodzona 7 lutego 1980 we Wrocławiu dziewczynka aktorstwo miała we krwi - jej rodzicami jest aktorska para: Jerzy Schejbal i Grażyna Krukówna. Pomimo tego, Magdalena Schejbal zdecydowała się na studiowanie socjologii. Przerwała jednak ten kierunek na rzecz Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Swój debiut filmowy miała w 2001 roku, kiedy to zagrała Jagodę w dramacie „Głośniej od bomb”. Już rok później otrzymała jedną z głównych ról w „Superprodukcji” w reżyserii Juliusza Machulskiego. Jeszcze w czasie studiów zagrała gościnnie w „Kasi i Tomku” i „Fali zbrodni”.

Jako agentka Kusego podbiła serca widzów. Zobacz, jak się zmieniała! Zobacz więcej

Szczyt kariery Magdaleny Schejbal

Największą popularność Magdalena Schejbal zdobyła dzięki roli Basi w serialu „Kryminalni”. Produkcja, w której zagrała z Markiem Włodarczykiem i Maciejem Zakościelnym zyskała spore grono fanów, dzięki czemu aktorka została rozpoznawalną twarzą.

W 2003 roku aktorka zaczęła pracę w teatrze. Wystąpiła w „ Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” graną przez Teatr Wybrzeże. Była także asystentką reżysera tego spektaklu. W 2006 roku zagrała u boku Daniela Olbrychskiego w sztuce „Król Lear". Od 2008 roku była aktorką Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza.

Rok 2010 to czas, kiedy Schejbal otrzymała główną rolę w serialu „Szpilki na Giewoncie”. Fani pokochali graną przez nią postać Ewy Drawskiej. W tym samym roku aktorka pojawiła się na planie serialu „Blondynka”.

Zagrała podłą Halszkę, której fani przypisali śmierć Ryśka! Co słychać u pięknej aktorki?Zobacz więcej

Magdalena Schejbal: przegrany proces i łatka „trudnej do współpracy”

Rola w „Szpilkach na Giewoncie” dała aktorce jednocześnie dużą popularność jak i przykre doświadczenia, które odbiły się na jej dalszej karierze. Media zaczęły donosić, że Magdalena Schejbal nie mogła porozumieć się z produkcją. Gwiazda w telewizyjnych wywiadach nie szczędziła gorzkich słów o współpracownikach. Co więcej, mówiła o niewypłacaniu pensji, a także mobbingu. Aktorka była wówczas w ciąży, a miała pracować po 12 godzin, przez co miała wylądować w szpitalu.

Sprawa stała się na tyle poważna, że trafiła na salę sądową. Produkcja oskarżyła aktorkę o naruszenie dóbr osobistych. Sąd uznał, ż argumenty przedstawione przez gwiazdę są „emocjonalne, nieprawdziwe, wyolbrzymione”. Schejbal przegrała proces, musiała przeprosić producenta serialu, Macieja Ślesickiego, pokryć koszty sądowe oraz wpłacić 10 tysięcy złotych na Dom Artystów Weteranów Scen Polskich.

Sądowa batalia mocno odbiła się na karierze Schejbal. Przyległa do niej łatka aktorki „trudnej do współpracy”. Na nowe propozycje w produkcjach filmowych musiała trochę poczekać. W tym czasie prowadziła audycje w radiowej „Czwórce”.

Nigdy nie żałuję tego, co robię. Staram się żyć w zgodzie ze sobą. Nawet jeśli są to decyzje nie do końca oczywiste. Trudno, trzeba je brać na kark i iść przez życie dalej. (...) W tym zawodzie człowiek zawsze czeka na telefon. I nie ma co udawać, że jest inaczej. Czeka się, aż zadzwoni i powiedzą "czekamy na ciebie", albo "niebawem kręcimy" albo "jeszcze chwila, ale pamiętamy o tobie" - mówiła w rozmowie w „Show”.

Paulina Sykut-Jeżyna 20 lat temu wyglądała zupełnie inaczej. W takiej fryzurze fani jej nie znali!Zobacz więcej

W 2015 roku gwiazda zagrała w serialu „Mąż czy nie mąż”, a rok później dołączyła do obsady „Na dobre i na złe”. W 2019 roku aktorka zagrała prostytutkę w filmie „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, a dwa lata później mogliśmy ją zobaczyć jako panią z sekretariatu w serialu Netflix „Sexify”. W 2022 roku Magdalen Schejbal zagrała w filmie „Miłość na pierwszą stronę”.

Magdalena Schejbal: życie prywatne

Aktorka jest mamą dwójki dzieci: syna Ignacego ze związku z Michałem Rogozińskim, oraz córkę Anielę ze związku ze Sławomirem Ziębą-Drzymalskim, z którym tworzy związek.

Jak aktorka zmieniała się na przestrzeni lat? Zobacz stare i najnowsze zdjęcia Magdaleny Schejbal.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×