"Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Maria Sadowska kręci nowy film ze scenarzystą "Bogów"!

Twórcy filmu „Bogowie”, opowiadającego historię prof. Religi rozpoczynają pracę nad nowym projektem. Tym razem na warsztat biorą niesamowitą i zaskakującą opowieść o Michalinie Wisłockiej, naukowcu i pisarce, której książka „Sztuka Kochania” na zawsze zmieniła sposób patrzenia Polaków na udane życie w związkach.

Multimedia

Film opowiadać będzie historię powstawania przełomowej dla Polaków książki, sprzedanej w ponad 7 mln egzemplarzy „Sztuki Kochania” autorstwa Michaliny Wisłockiej. Doktor nie bała się rzucić wyzwania patriarchalnemu systemowi i zawsze mówiła wprost co myśli. Nie dała się zaszufladkować i nigdy nie poddała się w dążeniu do wydania swojej książki. Umiejętność słuchania pacjentek pozwoliła Michalinie Wisłockiej na poznanie najgłębiej skrywanych sekretów Polek. Ten kredyt zaufania spłaciła z nawiązką, rewolucjonizując życie seksualne całego pokolenia. Akcja filmu rozgrywać się będzie od końca lat czterdziestych do połowy lat siedemdziesiątych.

Reżyserią „Sztuki kochania” zajmie się Marysia Sadowska, która związana jest z tematyką kobiecą w polskiej kinematografii. Scenariusz napisał Krzysztof Rak, który został uhonorowany wieloma nagrodami za scenariusz „Bogów“. Michał Sobociński odpowiadać będzie za zdjęcia, natomiast producentami filmu są Piotr Woźniak-Starak oraz Krzysztof Terej, twórcy spektakularnego sukcesu „Bogów”.

W główną rolę, postać Michaliny Wisłockiej wcieli się Magdalena Boczarska, laureatka nagrody Złote Lwy za rolę w filmie „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego.

Komentarze

Skomentuj
 • 60+ (gość)

  Wspaniały film, gratulacje dla Pani Marii Sadowskiej

  10.02.2017 09:42
 • Popis (gość)

  Nic się nie zmieniło - mamy nadal "chorych" bo jak inaczej ocenić popis wpisu tego gościa?

  27.01.2017 14:30
 • janek (gość)

  Niech film nakreci o wynalazcy spermy a nie o wislockiej...

  07.02.2016 22:08

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×