"Szykany wobec polskich obywateli"

Kogo dotyczy ta wzmianka w prasie?

Multimedia

Otóż zespołu Zakopower! Muzycy byli zaproszeni na koncert Młodych Mistrzów Muzyki Podhalańskiej w Chicago. Nie dotarli tam, gdyż po wylądowaniu służby imigracyjne cofnęły ich do kraju.

"Na jakiekolwiek próby tłumaczenia słyszeli głośne "shut up", grożono im też odstawieniem do więzienia imigracyjnego.

Wiadomo, że "immigration" nie musi podawać powodów nie wpuszczenia obywateli innych krajów do USA.

Jednak sposobu w jaki potraktowano artystów z Zakopower na lotnisku nie można nazwać inaczej jak szykanami wobec obywateli polskich" - pisze "Tygodnik Podhalański". Czy to była ich ostatnia wizyta w USA?

Komentarze

Skomentuj
 • Lucjanowski (gość)

  Polska przez całe dziesięciolecia powojenne nie reagowała prawie wcale na zamachy przeciw dobrom wspólnym dla wszystkich Polaków. Także po odzyskaniu suwerenności po 1989 roku kolejne rządy interpretowały tą potrzebę o dbanie o dobro wspólne na zewnątrz kraju w dość różny sposób. Ale także pojedynczy Polacy identifikują się z dobrem wspólnym raczej słabo. Organizacje polskie za granicą są liczne tylko chyba w USA, gdzie w samym Chicago w roku 1988 ( roku mojej tam wizyty ) było tychże napewno ponad 100. Z tego co zdążyłem rozpoznać składały się one w większości tylko z zarządu. Tak długo jak długo sami Polacy nie będą rozumieli, że dobra wspólne wymagają wspólnego wysiłku, uwagi skierowanej w tym kierunku, tak długo dochodzić będzie do podobnych jak w artykule opisana sytuacji.

  27.02.2019 14:42
 • Shorty (gość)

  To się nigdy nie zmieni. Rządzący mają klapki na oczach. Stany mogą pluć nam w twarz a ONI powiedzą że deszcz pada i jeszcze za to grzecznie podziękują. Żenua..

  27.09.2009 20:07
 • POLAK (gość)

  Ale my nadal całujmy ich po... Kiedy zmądrzejemy i wprowadzimy wizy za wizy?

  27.09.2009 17:15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×