T-Mobile Nowe Horyzonty 2016. "Neon Demon", "Julieta" oraz "Służąca" w programie 16. edycji festiwalu!

21 lipca rusza 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty, podczas której zostanie pokazanych ok. 200 pełnometrażowych filmów. W miniony weekend organizatorzy festiwalu ogłosili pierwsze tytuły, które znajdą się w programie imprezy. Wśród wymienionych filmów znajdują się 3 z katalogu Gutek Film, które przyjadą prosto z Konkursu Głównego festiwalu w Cannes i we Wrocławiu będą miały swoje polskie premiery.

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE:

"Neon Demon". Elle Fanning zachwyca w Cannes! [ZDJĘCIA]
"Neon Demon". Elle Fanning w horrorze twórcy "Drive"! [WIDEO]
"Julieta". Dziewczyny Almodovara na festiwalu w Cannes [ZDJĘCIA]
"Julieta". Zwiastun nowego filmu Pedro Almodovara [WIDEO]

Pierwszego dnia festiwalu, tuż przed premierą kinową, widzowie będą mogli zobaczyć najnowszy film Nicolasa Windinga Refna "Neon Demon" z Elle Fanning, Keanu Reevesem oraz Jeną Malone w rolach głównych. Film w kinach od 22 lipca.

Swoją polską premierę na festiwalu będzie miał również nowy film Pedro Almodovara "Julieta", którym hiszpański reżyser wraca do kobiecego wszechświata z jego najbardziej znanych dzieł: "Porozmawiaj z nią" i "Volver". Tym razem inspiracją dla scenariusza są opowiadania kanadyjskiej noblistki Alice Munro. Film w kinach od 9 września.

Literackie inspiracje przyświecają również nowemu filmowi twórcy "Oldboya" Park Chan-wookowi. Jego "Służąca" to luźna adaptacja powieści Sarah Waters "Złodziejka", której akcję reżyser przeniósł z wiktoriańskiej Anglii do okupowanej przez Japonię Korei lat 30. XX wieku.

Pełny program festiwalu zostanie ogłoszony 6 lipca 2016 roku.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×