t-mobile nowe horyzonty 2016

"Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Kasia Smutniak zachwyca w świetnej włoskiej komedii [RECENZJA]

„Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” to tegoroczny włoski hit, który został obsypany nagrodami, a podczas Berlinale jego producenci zostali zalani falą propozycji remake'ów. To nie powinno dziwić, gdyż film Paolo Genovese to komediodramat najwyższej próby i sam tuż po seansie zastanawiałem się, jak wyglądałaby jego polska obsada, mając cichą nadzieję, że doskonała Kasia Smutniak powtórzyłaby swoją rolę.

12.11.2017Recenzje

"Nieznajoma dziewczyna". Sterylność sumienia [RECENZJA]

„Nieznajoma dziewczyna”, prezentowana w Cannes, a w Polsce najpierw na Transatlantyku w Łodzi, a następnie Nowych Horyzontach we Wrocławiu, to nowa propozycja braci Dardenne. Belgowie, co naturalnie nikogo już nie dziwi, tworzą kolejny film, któremu można przypiąć łatkę kina społecznego. To obraz o nas samych, bo przecież sytuacja w jakiej znalazła się główna bohaterka wcale nie jest taka abstrakcyjna, jak się może wydawać i my też możemy stanąć przed podobnymi dylematami.

16.10.2017Recenzje

"Julieta". Rodzina jest najważniejsza [RECENZJA]

„Julieta” Pedro Almodovara nie zaskakuje, ale również na szczęście nie rozczarowuje. Już od otwierającej film sceny widać charakterystyczny podpis Hiszpana, który nie zmienia się przez cały seans. To zaleta, dlatego „Julieta” w pełni trafi do wielbicieli twórczości autora „Volver”, jak i wszystkich widzów szukających w kinie obrazów będących blisko ludzi. W tym przypadku Almodovar trzyma tytułową bohaterkę wręcz za rękę i idzie z nią przez życie.

21.09.2017Recenzje

"Knives Out". Głosowaliśmy na Andrzeja Dudę z litości [RECENZJA]

Filmy Przemysława Wojcieszka zawsze wywołują emocje. Reżyser, od lat nieukrywający swojej ambiwalentnej postawy wobec polskiego kina, konsekwentnie podąża własną drogą. Nie inaczej jest tym razem. „Knives Out” to projekt już owiany legendą, będący – według twórcy – bękartem naszej kinematografii. Gdy obraz jesienią pojawi się w kinach, to na pewno nie zabraknie kontrowersji. I bardzo dobrze.

22.08.2017Recenzje

T-Mobile Nowe Horyzonty 2016. Mroczne political fiction zwycięzcą konkursu na scenariusz nowej wersji "Przypadku" Kieślowskiego

W piątek 29 lipca podczas Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu poznaliśmy zwycięzcę konkursu scenariuszowego, zorganizowanego przez Telewizję Kino Polska, Studio Filmowe TOR, Studio Munka-SFP i Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. Jury pod przewodnictwem Krzysztofa Zanussiego wybrało tekst „Najpiękniejsze fajerwerki ever” autorstwa Aleksandry Terpińskiej.

29.07.2016T-Mobile Nowe Horyzonty 2016

"Zjednoczone stany miłości". Ze mną się nie napijesz? [RECENZJA]

Patrząc na nowy film Tomasza Wasilewskiego, czuję się jakbym oglądał zarejestrowaną na kasecie VHS relację z rodzinnej imprezy sprzed lat. Udając się na seans „Zjednoczonych stanów miłości” kupujemy nie tylko bilet na bardzo dobry film, ale także na sentymentalną podróż w czasie, do roku 1990, gdy Polska była jeszcze raczkującą demokracją i bardzo często wywracała się próbując stawiać swoje pierwsze kroki. Konsekwencję takiego stanu rzeczy ponosiliśmy wszyscy, bo w końcu jak się nie wywrócisz, to się nie nauczysz.

28.07.2016Recenzje

"Korporacja". Musical o korposzczurach z Hongkongu [RECENZJA]

Johnnie To najbardziej jest znany jako mistrz kina gangsterskiego. Twórca z Hongkongu na pełnokrwistych oraz męskich produkcjach zbudował swoją markę, lecz od czasu do czasu sięga także po inne gatunki. W 2015 roku zrealizował „Korporację”, będącą… musicalem opowiadającym naturalnie o życiu pracowników tytułowego korpo. Film właśnie zaprezentowano na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty!

23.07.2016T-Mobile Nowe Horyzonty 2016

"Neon Demon". Pogoń za pięknem i bezczelny Nicolas Winding Refn [RECENZJA]

Trzeba przyznać to otwarcie: Nicolas Winding Refn jest bezczelny, ale swoimi poprzednimi filmami wypracował sobie taką pozycję, że zwyczajnie może sobie na to pozwolić. Duńczyk zawitał do Hollywood i postanowił bezpardonowo zadrwić sobie ze świata przepełnionego blichtrem, gdzie liczy się pogoń za pięknem i wieczna rywalizacja. W jego wyścigu szczurów dochodzi do prawdziwej konsumpcji.

22.07.2016Recenzje

Poprzednie Następne

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×