"Tajemnice Państwa Podziemnego" - serial dokumentalny o życiu codziennym okupowanej stolicy w TVP3

"Tajemnice Państwa Podziemnego" - produkcja przedstawiająca codzienne życie okupowanej Warszawy w TVP3. W niedzielę, 7 sierpnia zobaczymy odcinek pt. "Piekło kanałów".

Multimedia

Piekło kanałów pod ulicami powstańczej Warszawy. Kulisy podziemnej produkcji broni i niezwykła pomysłowość konstruktorów pracujących na rzecz. Sekrety specjalistów od tworzenia konspiracyjnych skrytek i tajemnice ukrytych tam skarbów. Codzienne życie w okupowanej stolicy, także w pełnych zbrodniarzy dzielnicach "Nur fur Deutsche".

To wszystko mogą Państwo zobaczyć na własne oczy. Serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego", został wyprodukowany w ścisłej współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dzienniki regionalne oraz miesięcznik "Nasza Historia" Polska Press Grupy od lat prezentują wspaniałą i do dziś często nieodkrytą polską historię, ale pierwszy raz zostało to zaprezentowane w postaci serialu.

– To była dla nas fascynująca podróż do bohaterskiej polskiej przeszłości. Badaliśmy źródła, odwiedzaliśmy świadków i uczestników historii. Spędziliśmy wiele dni w muzealnych magazynach i na rozmowach z ekspertami. Schodziliśmy pod ziemię i kręciliśmy ujęcia z powietrza. Wszystko po to, by pokazać Państwu historyczną prawdę o bohaterach Państwa Podziemnego, o ich heroizmie, determinacji i niesamowitej inwencji. Teraz to Państwo ocenią, jak nam się to udało – mówi Paweł Siennicki, redaktor naczelny miesięcznika „Nasza Historia” oraz producent filmu.

W niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 16:40 TVP3 wyemituje pierwszy odcinek serialu zatytułowany "Piekło kanałów":

Żołnierze Powstania Warszawskiego w labiryncie podziemnego miasta. Odległość jednego kilometra przebywano tam nawet przez pięć godzin, po pas w fekaliach. Rekonstruujemy koszmarny świat warszawskich kanałów, badamy techniki, których używali powstańcy, by przetrwać pod ziemią.

Wszystkie odcinki "Tajemnic Państwa Podziemnego" można obejrzeć na stronie naszahistoria.pl/powstanie

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×