"Tajny układ". FOX prezentuje pierwsze zdjęcia z planu nowego serialu. Kto w obsadzie? [ZDJĘCIA]

Producenci ogłosili ostateczną obsadę serialu "Tajny układ". W rolach głównych wystąpią Mark Strong, Karima McAdams, Joe Dempsie i Lyne Renée.

Multimedia

Nowy serial pod tytułem Tajny układ (org. Deep State) jest pierwszą produkcją fabularną Fox Networks Group Europe & Africa. Serial zostanie pokazany w ponad 50 krajach na antenie stacji FOX. Każdy z ośmiu odcinków będzie trwać 60 minut. Pomysłodawcami serialu są Matthew Parkhill i Simon Maxwell. Za kamerą staną Robert Connoll i Matthew Parkhill. Producentami serialu są Tom Nash i laureatka nagrody Emmy Hilary Bevan Jones. Serial wyprodukuje spółka Endor Production dla Fox Networks Group Europe & Africa.

W serialu "Tajny układ" w rolach głównych występują: znany brytyjski aktor Mark Strong (Kingsman: Tajne służby), Alistair Petrie (Undercover), Anastasia Griffith (Bananowy doktor), Amelia Bullmore (Happy Valley), Kingsley Ben-Adir (Król Artur: Legenda miecza), Pip Torrens (The Crown) i Fares Fares (Tyran).

Mark Strong w nowym serialu stacji FOX!Zobacz więcej

Alistair Petrie wcieli się w rolę George’a White’a, kluczowego tajnego agenta MI6, który nakłania byłego współpracownika Maxa Eastona (Mark Strong), by wrócił do służby. White jest szefem brytyjskiej komórki Sekcji i nie ma złudzeń, że jego świat jest przeżarty układami i korupcją. Ostatnio Alistair Petrie wystąpił w głośnym serialu telewizyjnym Nocny recepcjonista, w którym partnerowali mu Tom Hiddleston i Hugh Laurie, a także kinowym przeboju Gwiezdne wojny. Łotr 1 oraz w pierwszym serialu fabularnym National Geographic pt. Geniusz, który zdobył 10 nominacji do nagród Emmy.

Kiedy zacząłem czytać scenariusz Tajnego układu, od razu wiedziałem, że będzie to godny następca Nocnego recepcjonisty. To szpiegowski thriller, którego podteksty polityczne i czarny scenariusz zdarzeń są bardzo na czasie, ze względu na obecną sytuację międzynarodową. Scenariusz przeczytałem z wypiekami na twarzy i jestem pewien, że na ekranie będzie się go jeszcze lepiej będzie oglądać. Międzynarodowa obsada, wielkie nazwiska członków ekipy produkcyjnej w połączeniu z rozmachem realizacyjnym są gwarancją, że serial zdobędzie rzeszę wiernych widzów. Bardzo się cieszę, że mogę w nim wystąpić - powiedział Alistair Petrie po dołączeniu do obsady "Tajnego układu"

Anastasia Griffith, znana z serialu Układy, wcieli się w rolę Amandy Jones, byłej szefowej strategicznej rezydentury CIA, a obecnie groźnej i niezwykle wpływowej postaci amerykańskiego wywiadu, która kieruje amerykańską częścią Sekcji. W prowadzonej grze Amanda jest jednym z rozgrywających. O swojej roli Anastasia Griffith powiedziała: To dla mnie zaszczyt, że mogę dołączyć do wspaniałej obsady i ekipy produkcyjnej serialu Tajny układ. Amanda Jones jest jednym z najpoważniejszych graczy i nie cofnie się przed niczym. Cieszę się, że mogę zagrać tak ciekawą postać i wystąpić w inteligentnym, świetnie napisanym i pełnym celnych obserwacji serialu. To rola, jaka nie trafia się na co dzień, dodała aktorka.

Amelię Bullmore (Scott i Bailey) zobaczymy w roli Olivii Clarke, a Kingsley Ben-Adira (Vera) wcieli się w postać Khalida Walkera. Olivia jest bezkompromisową dziennikarką polityczną, matką Harry’ego Clarke’a (Joe Dempsie, Gra o tron) i byłą żoną Maxa Eastona (Strong). Z kolei Khalid to cyniczny, do bólu konkretny i szczery zastępca dowódcy Sekcji, który pracuje jako młodszy partner White’a (Petrie). Pip Torrens (Poldark) wcieli się w postać Williama Kingsleya, wpływowego szefa globalnej korporacji, a Fares Fares (System) zagra Gabriela Cahilla, starego znajomego Maxa oraz pierwszą osobę, z którą główny bohater spotyka się po przyjeździe do Bejrutu, gdzie chce pomścić śmierć swojego syna.

Podczas drugiego etapu produkcji, przenosimy się z ekipą do Londynu, gdzie nakręcimy kluczowe dla głównej fabuły sceny. Dzięki zmianie scenerii serial Tajny układ będzie miał prawdziwie międzynarodowy charakter. Plany miejskie w Londynie będą ciekawym kontrapunktem dla widowiskowych plenerów z Maroka - powiedzieli producentka wykonawcza Hilary Bevan Jones i producent Tom Nash

Obowiązki głównego producenta oraz producenta wykonawczego serialu pełni Matthew Parkhill, który napisał scenariusz trzech odcinków, w tym pilota. Wyreżyseruje także cztery z ośmiu części serialu. Pierwsze cztery odcinki wyreżyseruje Robert Connolly (Incydent). Współpomysłodawcą serialu, scenarzystą i producentem wykonawczym jest Simon Maxwell. Producentem ze strony spółki Endor Productions jest Tom Nash (Kłopotliwa sprawa). Khadija Alami była producentką w Maroku. W zespole producentów wykonawczych znajdą się także Hilary Bevan Jones, Alan Greenspan ze spółki 6 Degree Media (Donnie Brasco, Przeboje i podboje) oraz Helen Flint ze spółki Little Island Productions (serial Close to the Enemy). Producentami ze strony spółki Fox Network Group Europe & Africa są Jeff Ford i Sara Johnson.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×