Tak wyglądał pogrzeb Leonarda Pietraszaka. Rodzina i najbliżsi pożegnali z honorami słynnego aktora

We wtorek 7 lutego miały miejsce uroczystości pogrzebowe zmarłego przed tygodniem Leonarda Pietraszaka. W ostatnim pożegnaniu aktora znanego m.in. z roli Gustawa Kramera w „Vabanku” i „Vabanku II” towarzyszyła m.in. jego ukochana żona Wanda Majerówna.

Multimedia

Pogrzeb Leonarda Pietraszaka. Tak wyglądała ceremonia

W środę 1 lutego media obiegły smutne wieści o śmierci Leonarda Pietraszaka. O śmierci cenionego aktora, który zasłynął m.in. roli Gustawa Kramera w „Vabanku” i „Vabanku II” poinformował wówczas Związek Artystów Scen Polskich.

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł Leonard Pietraszak – wybitny aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, wieloletni członek naszego stowarzyszenia. Zawsze pomocny, życzliwy z ogromnym wyczuciem i wrażliwością. Był nie tylko wspaniałym Artystą ale przede wszystkim niezwykle dobrym Człowiekiem - poinformowano na stronie Związku Artystów Scen Polskich (ZASP).

Początek uroczystości pogrzebowych aktora miał miejsce w sobotę 4 lutego, kiedy to odbyła się msza żałobna za Leonarda Pietraszaka, na której pojawili się m.in. Magdalena Zawadzka i Elżbieta Starostecka, kompozytor Czesław Majewski, prezes Związku Artystów Scen Polskich Krzysztof Szuster i aktorzy Marian Opania, Kazimierz Kaczor i Marek Lewandowski. Obecna była także wdowa, Wanda Majerówna, która również zdobyła się na kilka słów do zgromadzonych.

Nie żyje Wojciech Walasik. Gwiazdor polskich seriali zmarł w wieku 60 latZobacz więcej

We wtorek 7 lutego o godz. 12.00 rozpoczęła się msza św. w bydgoskiej katedrze przy ul. Farnej. Po jej zakończeniu prochy zmarłego zostanały złożone na Cmentarzu Starofarnym przy ul. Grunwaldzkiej 15. Zgodnie z ostatnim życzeniem aktor został skremowany i spocznie obok ukochanej mamy Janiny. Rodzina zmarłego aktora poprosiła, by żałobnicy nie kupowali kwiatów - zamiast tego poprosili, by przeznaczyć datek na rzecz Domu Artystów Weteranów w Skolimowie.

W galerii prezentujemy zdjęcia z pogrzebu Leonarda Pietraszaka

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×