"Taniec z gwiazdami". Beata Tyszkiewicz — dama polskiego kina, w której kochały się miliony Polaków. Nie uwierzycie, co dziś robi

Beata Tyszkiewicz jako jedna z niewielu polskich aktorek w pełni zasłużyła sobie na przydomek damy polskiego kina. Przed laty kochały się w niej miliony Polaków. Tyszkiewicz ma na swoim koncie wiele wybitnych ról, w tym rolę jurorki w "Tańcu z gwiazdami" oraz babci. Co słychać u Beaty Tyszkiewicz, która jakiś czas temu borykała się z problemami zdrowotnymi? Sprawdźcie, jak jej się wiedzie.

Multimedia

W Beacie Tyszkiewicz kochały się miliony Polaków. Nie uwierzycie, co dziś robi

Beata Maria Helena Tyszkiewicz-Kalenicka (ur. 14 sierpnia 1938 w Wilanowie) to polska aktorka filmowa i telewizyjna, pierwsza dama polskiego kina, która w latach 60. zasłynęła rolą Izabeli Łęckiej w adaptacji powieści Bolesława Prusa "Lalka". Na wielkim ekranie debiutowała jednak kilka lat wcześniej, rolą Klary w ekranizacji "Zemsty". Córka hrabiego Krzysztofa Marii Tyszkiewicza i Barbary z Rechowiczów miała wtedy zaledwie 16 lat, a film w reżyserii Antoniego Bohdziewicza utorował dalszą drogę jej kariery.

Elżbieta Czyżewska była królową polskich komedii. Bajkową karierę zniszczyła polityka i uzależnieniaZobacz więcej

Lata 60. to chyba najbardziej pracowity okres w karierze Beaty Tyszkiewicz. Reżyserzy ją uwielbiali - aktorka wcielała się jednak przede wszystkim w role pięknych blondynek, reprezentantek wyższych sfer, wyniosłych dam dworu. Wyjątek stanowi "Szklana góra" Pawła Komorowskiego, w którym młodziutka gwiazda polskiego kina zagrała dziewczynę prowadzącą kiosk z piwem!

Księżniczka Elżbieta w filmie "Popioły", Katarzyna z filmu "Zaduszki", Nina z "Kontraktu" Krzysztofa Zanussiego, Stefania Olszańska w "Nocach i dniach" czy Berna z "Seksmisji" — mimo wielu wybitnych ról filmowych, aktorka na deskach teatru pojawiła się tylko raz. Jak mówiła:

Jestem za leniwa, teatr zmusza do straszliwej pracy. Pomyśleć, że Daniel Olbrychski zagrał Hamleta 450 razy! Na samą myśl o tym chce mi się zemdleć.

Te nazwiska musi znać każdy. Dla których z tych sław wiek to tylko liczba?Zobacz więcej

Beata Tyszkiewicz żyje samotnie po "Tańcu z gwiazdami"

Beata Tyszkiewicz ma dziś 82 lata. Aktorka przez kilka lat spełniała się w roli jurorki programu "Taniec z gwiazdami". W 2018 roku rozstała się jednak z tanecznym show Polsatu, a powodem miały być jej problemy zdrowotne. -Zaproponowałem Beacie, że specjalnie dla niej możemy wszystko dopasować na planie, żeby mogła spędzać w studiu jak najmniej czasu. Niestety, mimo naszych najszczerszych chęci, nie udało się pani Beaty przekonać – tłumaczył wtedy Rinke Rooyens, producent programu. Wtórowała mu Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu, która zapewniała, że "drzwi na plan programu będą dla Beaty Tyszkiewicz zawsze w Polsacie otwarte".

Co słychać u Beaty Tyszkiewicz obecnie? Najstarsza córka aktorki udzieliła niedawno wywiadu "Super Expressowi", w którym ujawniła, jak teraz żyje jej matka.

Życie w samotności nie jest dobre dla mojej mamy. Namawiam ją, by ze mną zamieszkała, ale ona wciąż mówi nie. Zaproponowałam, że przywiozę jej kota, bo uważam, że zwierzęta pozytywnie wpływają na człowieka, też odmówiła [...] siłą jej tu nie sprowadzę - wyznała Karolina Wajda, która mieszka w Głuchach pod Warszawą.

W galerii przypominamy, jak zmieniała się Beata Tyszkiewicz. Dama polskiego kina była kiedyś prawdziwą seksbombą!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Jan (gość)

  Miło było widziec panią Beatę w programie, ale wiadomo, trzeba umieć zejść ze sceny a starość jest brutalna i upokarzająca nie mniej życzę jej wiele radości i zdrowia

  15.08.2021 15:08
 • yoko (gość)

  Dama z fają w ustach:D

  23.05.2021 19:36
 • Brakuje Pani Beaty w TzG (gość)

  Przydawała temu programowi klasy i sprawiała, że był bardziej stylowy. Niezmiennie bardzo lubię TzG, ale dopóki w jury była Pani Tyszkiewicz to i dobór uczestników zdawał się bardziej przemyślany. Po jej rezygnacji zaczęto zapraszać do programu osoby wg nieco innego klucza. Dalej są tam znani aktorzy, sportowcy itd., ale nie tylko. Ostatnią edycją Pani Beaty była jubileuszowa 20. Bardzo dobra transza m.in. z udziałem niesamowitej Miss Świata Głuchych Iwony Cichosz, którą Pani Beata była zauroczona. Iwona Cichosz i Stefano Terrazzino tworzyli zachwycającą parę. W tym duecie spotkały się, jak to mówią, dwie taneczne dusze. Iwona ma duszę tancerki mimo, iż jest amatorką w tej dziedzinie. Z kolei Stefano pomimo, że jest zawodowcem nie zatracił tej duszy tancerza. Jest i profesjonalistą i artystą. Ta mieszanka sprawia, że zawsze jest w czołówce TzG, jak ostatnio z bardzo zdolną Julią Wieniawą, która też odkryła w sobie tę duszę tancerki właśnie dzięki niemu.

  21.05.2021 17:36
 • jojne (gość)

  na ostanich zdjęciach wygląda jak mumia

  21.05.2021 17:35
 • Emerytka Krysia,,l (gość)

  Skad wy mlodzi bo nspewno jested mloda macie taki info, gdyby to bylo prawda to juz dawno "zyczliwi" pani Beacie dawno by to ujawnili pomyslcie najpierw co piszecie,!!!!

  20.05.2021 21:50
 • Beata Tyszkiewcz (gość)

  TW "Ela" w PRL Rzeczywiście "dama" jaką współpracownik służb bezpieczeństwa w PRL. Współpracowała dobrowolnie. Aleksa

  20.05.2021 20:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×