"Taniec z gwiazdami". Beata Tyszkiewicz wycofała się w cień. Córka chciała jej pomóc! Co stanęło na przeszkodzie?

W mediach od dłuższego czasu pojawia się wątek zdrowia Beaty Tyszkiewicz, damy polskiego kina. Gwiazda jest już w wieku, w którym wymaga stałej opieki. Jej córka, Karolina Wajda, zamierzała podjąć w tym celu kroki, ale na przeszkodzie stanęła biurokratyczna machina. Dlaczego córka nie może wprowadzić się do matki?

Multimedia

Beata Tyszkiewicz nie może zamieszkać z córką?

Beata Tyszkiewicz - dama polskiego kina - dziś już nie gra, ale jak się okazało, potrzebuje stałej opieki. Jakiś czas temu Karolina Wajda, córka aktorki, zapewniała, że przeprowadzi się do mamy, by jej pomóc.

Beata Tyszkiewicz trafi do domu opieki? 83-letnia dama polskiego kina potrzebuje stałej troskiZobacz więcej

Niestety okazało się, że nie jest to takie proste. Karolina Wajda wyznała w rozmowie z "Super Expressem", że nie może zamieszkać z mamą!

Powodem odmownej decyzji urzędu jest to, że posiadam w Warszawie mieszkanie, zgodnie z prawem nie mogę formalnie zamieszkać w lokalu mojej mamy, który należy do miasta. Takie jest prawo. Ona kocha swoje mieszkanie, mimo moich próśb nigdzie nie chce się przenieść - zdradziła.

W teorii, zauważa "Fakt", konsekwencją zamieszkania córki z matką mogłaby być utrata mieszkania przez Tyszkiewicz. Urzędnicy jednak nie planują nadgorliwej egzekucji, ustalił "Fakt".

Na "pomieszkiwanie i opiekowanie się osobą starszą" nie jest wymagana osobna zgoda i z całą pewnością można bez przeszkód opiekować się starszym rodzicem, zamieszkującym w lokalu komunalnym, w jego miejscu zamieszkania - informuje serwis Monika Beuth-Lutyk z biura prasowego stołecznego Ratusza.

Od modelki z licencją rajdowca po zdobywczynię Korony Ziemi. Tak się zmieniałaZobacz więcej

Córka Beaty Tyszkiewicz opowiedziała też, jaki jest stan zdrowia mamy. Choć sytuacja jest trudna, Karolina Wajda miała powiedzieć "Super Expressowi", że gwiazda nie traci poczucia humoru i nawet żartuje z lekarzami.

Mama jest pod stałą opieką lekarzy, którzy kontaktują się z nią i ze mną. Wizyty lekarskie odbywają się w domu i mama nie może być wtedy sama. Jak zawsze stara się być samodzielna, ale zarówno ja jak i moja siostra Wiktoria doskonale wiemy, że należy otoczyć mamę opieką.

Filmowy debiut zaliczył w wieku 11 lat! Tak się zmieniał kultowy Adaś MiauczyńskiZobacz więcej

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • izka (gość)

  Przecież Córka ma pokaźny majątek,nie dom a dworek to niech weźmie mamusie do siebie.Do śmierci nikt p.Beaty z domu nie wyrzuci a później mieszkanie weźmie miasto.

  14.02.2022 15:36
 • Aa (gość)

  To nie córka tylko media piszą bzdury.

  14.02.2022 04:15
 • Gość (gość)

  Co za bzdura. Przecież to nie PRL, kiedy był obowiązek meldunku choćby czasowego. Nikt nikogo nie śledzi i nie monitoruje na ile opuszczamy własne mieszkanie aby "gościć" u kogoś, nawet spoza rodziny. Dla chcącego nic trudnego Chyba, że córka nie chce tak za darmo, tylko za mieszkanie, które przejęłaby za opiekę nad matką . To zmienia postać rzeczy, bo wtedy faktycznie musiałaby się zameldować. A tak naprawdę, to w czym problem? I co jest ważniejsze (albo powinno być) matką, czy możliwość zameldowania? A prawo jest w porządku, bo niby dlaczego dobrze sytuowana osoba miałaby położyć rękę na kolejnym mieszkaniu nigdy nie należącym do niej?

  13.02.2022 22:27
 • Stary człowiek a może pisać na klawiaturze, czy faktycznie? (gość)

  Z całym szacunkiem dla starszych ludzi tych bardziej 80+ ale wydaje się, że większości nie będzie potrzebny internet. To są ludzie z innej epoki, można powiedzieć Kargula i Pawlaka a starszego nie zmienisz to jest jego przyzwyczajeń, spędzania dnia codziennego. Oczywiście to wszystko zależy od osoby ale wiadomym jest, że metryki nie przeskoczysz. Miałem do czynienia z osobami w wieku senioralnym, i jeżeli ktoś używał komputera w pracy od lat 90-tych, to jeszcze łapał, miał ogarniętą klawiaturę, myszkę i znał podstawy ale ktoś całkowicie początkujący od zera miał już duże trudności w ogarnięciu tych nowych technologii (mówię o seniorach/emerytach cały czas), skoro przez 60-70 lat życia nie miał z nimi styczności (z komputerami). Problemem było np ogarnięcie w miarę sprawne klawiatury a co mówić o pracy na komputerze na poziomie dziecka w szkole podstawowej współcześnie, to jest odpalenia z kimś video-rozmowy czy ogólnego rozrywkowego korzystania przez przeglądarkę z zasobów globalnej sieci.

  13.02.2022 22:15
 • Andrzej (gość)

  Opieki z urzędu należy się 14 dni czy mieszkasz czy nie mieszkasz z rodziną .

  13.02.2022 20:07
 • niecnacy miękisz (gość)

  co za bzdura! nie ma takiego prawa, że córka nie może zamieszkać z chorą matką - może nie zameldują, choć nie rozumiem, czemu nie mogłaby czasowo ... tekst urąga zdrowemu rozsądkowi

  13.02.2022 19:49
 • Kaz (gość)

  Znam z autopsji. Może się nawet zameldować lecz po odejściu głównego najemcy lokal przechodzi na własność miasta i musi opuścić lokal. Więc jak inni zauważyli to nie ma wiele wspólnego z opieką, a tylko z przejęciem mieszkania. A tak nawiasem mówiąc życzę Pani Tyszkiewicz jak najdłuższego życia.

  13.02.2022 19:36
 • Gość (gość)

  A co ma opieka do mieszkania ? A może to opieka za mieszkanie ?

  13.02.2022 18:43
 • roma (gość)

  jak z oczywistej sprawy można zrobić temat do jałowej dyskusji klania się hasło księdza Twardowskiego " kochajmy.................."

  13.02.2022 18:20
 • Ola (gość)

  Czyli może zamieszkać i się opiekować ale nie może się tam zameldować i zgarnąć mieszkanko po śmierci mamusi. No cóż, wychodzi na to, że jak nie można wziąć mieszkania to nici z pomocy... :/

  13.02.2022 17:22
 • poznaniok (gość)

  Coś mi to wygląda że córka chce przejąć mieszkanie mamusi.

  13.02.2022 14:00

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×