"Taniec z gwiazdami". Joanna Mazur - niedowidząca biegaczka kolejną uczestniczką "Dancing with the stars"! [ZDJĘCIA]

Podczas Gali Mistrzów Sportu 2019 dyrektor programowa Telewizji Polsat poinformowała, że Joanna Mazur - niedowidząca biegaczka - to kolejna uczestniczka 9. edycji programu "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami".

Multimedia

"Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami" sezon 9. od piątku, 1.03.2019 o godz. 20:05 w Polsacie! - sprawdź program tv

- Zdradzę niewielką tajemnicę. Asia będzie w tym roku tańczyła w "Tańcu z gwiazdami" - powiedziała na żywo Nina Terentiew, gdy niedowidząca biegaczka Joanna Mazur oraz jej sportowy przewodnik Michał Stawicki, wspólnie z Dyrektor Programową Telewizji Polsat wręczali nagrodę w kategorii Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny.

Bartosz Kurek sportowcem roku! Na gali żony Stocha i Lewandowskiego. Kto jeszcze? [GALERIA]Zobacz więcej

Joanna Mazur pierwszy wielki sukces osiągnęła w 2016 roku. Na mistrzostwach Europy zdobyła złoty medal na 200 metrów. Jej wielkie sportowe marzenia zaczęły się spełniać. To dla nich zrezygnowała z pracy w zawodzie po ukończeniu studiów na kierunku pedagogika terapeutyczna ze specjalizacją w rehabilitacji ruchowej oraz szkoły masażu. W 2017 roku zdobyła złoty medal na zawodach w Londynie, najszybciej pokonując dystans 1500 metrów. Do tego ogromnego sukcesu dołożyła także medal srebrny na 800 metrów i brązowy na 400 metrów.

- Wiem, co straciłam, bo kiedyś widziałam. Człowiek cierpi, gdy los odbiera coś na zawsze. Ale zdążyłam przyjrzeć się światu. Znam jego barwy i kształty. Mogę sobie wiele rzeczy przypomnieć - mówiła w rozmowie z "Dziennikiem Polskim". W wyniku rzadkiej choroby genetycznej Joanna przestawała widzieć już jako 7-latka. Kiedy skończyła 13 lat nie była w stanie uczęszczać do szkoły i musiała przenieść się do specjalistycznej placówki.

Justyna Żyła zatańczy w programie Polsatu! Wytańczy sobie drogę do finału? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Teraz Joanna Mazur sprawdzi się tańcząc w "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami". Nie będzie to pierwszy raz, gdy w programie udział bierze niepełnosprawna gwiazda. Wcześniej na parkiecie doskonale radzili sobie Jan Mela, który w wyniku wypadku stracił kończyny oraz niesłysząca Iwona Cichosz, która dotarła aż do finału show. Jak poradzi sobie Joanna?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • (gość)

    Jedna z uczestniczek z największymi osiągnięciami w stawce zbliżającej się edycji. W ogóle mam takie poczucie, że za każdą osobą jakkolwiek niepełnosprawną biorącą udział w Tańcu z gwiazdami stoją naprawdę znaczące osiągnięcia. I zawsze są oni z tego powodu jednymi z największych gwiazd edycji w której biorą udział. Bo tak- Jasiek Mela- zdobywca dwóch biegunów, Iwona Cichosz- Miss Świata i teraz Joanna Mazur - Mistrzyni Świata. Super, że Polsat podjął kolejną otwartą i nieszablonową decyzję myśląc o uczestnikach programu. Brawa dla Joanny, że podjęła się takiego wyzwania. Podziwiam ją za jej osiągnięcia sportowe, a teraz z przyjemnością będę ją obserwować na parkiecie i kibicować jej z całego serca. Życzę jej także, aby jej tanecznym partnerem został Stefano Terrazzino, który wraca do programu po przerwie. Padły kiedyś w odniesieniu do niego słowa, że jest żyłą złota i coś w tym jest. Ponadto wg mnie jest najbardziej kreatywnym z tancerzy i 100% profesjonalistą, którego od dawna podziwiam za kunszt taneczny i zmysł artystyczny. Oboje lubią wyzwania dlatego byłoby fantastycznie gdyby stworzono z nich duet taneczny. Bez wątpienia byliby moją ulubioną parą. Dla Joanny ten program będzie kolejnym wyzwaniem sportowym, a dla Stefano kolejnym wyzwaniem trenerskim. Nie tylko dlatego, że Joanna niedowidzi, ale również dlatego, że byłaby to pierwsza partnerka-sportsmenka Stefano w Tańcu z gwiazdami.

    09.01.2019 17:26

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×