"Taniec z gwiazdami". Joanna Mazur pierwszą niewidomą laureatką "Dancing with the stars". Zobacz jej wszystkie tańce!

Joanna Mazur - niewidoma lekkoatletka wygrała 9. edycję "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami"! Na parkiecie u boku Jana Klimenta przez kilkanaście tygodni dostarczała nam wielu wzruszeń. Zobacz jej wszystkie tańce!

Multimedia

Joanna Mazur wygrała "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami 9"!

Joanna Mazur i Jan Kliment wielkimi wygranymi 9. edycji "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami"! To wyjątkowe wydarzenie, bo po raz pierwszy w historii zwycięzcą Kryształowej Kuli została osoba niewidoma. Z kolei jej taneczny partner wygrał program po raz trzeci z rzędu!

Wzruszenia i taneczna "Gra o tron". Joanna i Jan czy Gimper i Natalia - znamy zdobywców Kryształowej Kuli!Zobacz więcej

Joanna Mazur zaczęła tracić wzrok w wyniku choroby genetycznej, gdy miała 7 lat. Wyprowadziła się od rodziców w wieku 14 lat i zamieszkała w internacie w Krakowie, w którym mieszka do dzisiaj. To jednak wkrótce się zmieni. W czasie trwania "Tańca z gwiazdami", gdy sytuacja mieszkaniowa Joanny wyszła na jaw, widzowie i internauci postanowili zorganizować zbiórki pieniędzy na pomoc Joannie, a do programu zgłosił się Zbigniew Jakubas - krakowski przedsiębiorca, który postanowił podarować biegaczce mieszkanie.

Joanna Mazur dostała mieszkanie od krakowskiego przedsiębiorcy!Zobacz więcej

Przez 11 odcinków show Polsatu Joanna i Jan zachwycali swoimi występami. Już pierwszy ich taniec sprawił, że wszyscy w studio wstali z miejsc, a w ich oczach pojawiły się łzy wzruszenia. To Joanna otrzymała od jurorów maksymalną możliwą notę jako pierwsza w tej edycji. Do dziś wiele osób zadaje sobie pytanie, jak to możliwe, że osoba, która nigdy nie widziała tańczących par potrafi wykonywać taneczne choreografie na tak wysokim poziomie. Poniżej możecie zobaczyć wszystkie tańce Joanny i Jana.

Joanna Mazur - kim jest?

Joanna pierwszy wielki sukces sportowy osiągnęła w 2016 roku. Na mistrzostwach Europy zdobyła złoty medal na 200 metrów. Jej wielkie sportowe marzenia zaczęły się spełniać. To dla nich zrezygnowała z pracy w zawodzie po ukończeniu studiów na kierunku pedagogika terapeutyczna ze specjalizacją w rehabilitacji ruchowej oraz szkoły masażu. W 2017 roku zdobyła złoty medal na zawodach w Londynie, najszybciej pokonując dystans 1500 metrów. Do tego ogromnego sukcesu dołożyła także medal srebrny na 800 metrów i brązowy na 400 metrów. - Wiem, co straciłam, bo kiedyś widziałam. Człowiek cierpi, gdy los odbiera coś na zawsze. Ale zdążyłam przyjrzeć się światu. Znam jego barwy i kształty. Mogę sobie wiele rzeczy przypomnieć - mówi. Teraz została pierwszą w historii zwyciężczynią "Tańca z gwiazdami".

Joanna Mazur i Jan Kliment "obmacują się" w sambie! Zobacz, jak trenuje niewidoma mistrzyni świata w biegach!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Komentarze

Skomentuj
  • szlaki w tym programie przetarli jej Jasiek Mela i Iwona Cichosz (gość)

    Zwłaszcza Iwona, która dotarła do finału, a powinna razem ze swoim partnerem Stefano Terrazzino nawet wygrać. Jeśli faktycznie Joanna jest pierwszą na świecie osobą niewidomą wygrywającą ten format to super. To też swego rodzaju promocja dla naszej wersji programu. Pionierstwo i te sprawy. Może m.in. też dlatego wygrała. A Iwona nie byłaby pierwszą Głuchą tryumfatorką tego formatu. Co nie zmienia faktu, że zasługiwała na wygraną swojej edycji tak samo jak teraz Asia.

    20.05.2019 18:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×