"Taniec z Gwiazdami". Uczestnicy, którzy odpadli z programu jako pierwsi. Czy zawsze byli najgorsi?

"Taniec z gwiazdami" to jeden z najpopularniejszych tanecznych programów telewizyjnych w Polsce. Biorą w nich udział celebryci, którzy u boku profesjonalnych tancerzy walczą o "kryształową kulę". W każdym odcinku odpada jedna gwiazda. Kto odpadał jako pierwszy?

Multimedia

Taniec z gwiazdami na antenie od 2005 roku

Taniec z gwiazdami zachwyca widzów już od 25. edycji. Pierwszych 13 było emitowanych na antenie telewizji TVN, natomiast aktualnie trwa 12. edycja na Polsacie. To jeden z najpopularniejszych telewizyjnych programów rozrywkowych w Polsce.

W programie rywalizują ze sobą pary złożone z osobowości medialnej i profesjonalnego tancerza towarzyskiego, które w każdym odcinku prezentują jeden z wybranych tańców towarzyskich. Dodatkowo w edycjach produkowanych przez Polsat wprowadzono inne style taneczne, m.in. disco, hip-hop, taniec współczesny czy Bollywood. Występy oceniane są przez komisję jurorską, a decydujący wpływ na wyniki poszczególnych odcinków mają telewidzowie.

Nie tylko Izabela Janachowska i Jan Kliment. Oto tancerze i tancerki, którzy zdobyli sławę po programieZobacz więcej

W jury programu zasiadają aktualnie: Andrzej Grabowski, Iwona Pavlović, Michał Malitowski i Andrzej Piaseczny. W poprzednich edycjach na Polsacie mogliśmy zobaczyć w tej roli min. Beatę Tyszkiewicz czy Olę Jordan. Jurorami w edycjach emitowanych przez TVN byli m.in. Zbigniew Wodecki czy Piotr Galiński.

Celebryci, którzy odpadli jako pierwsi

Trudno jest zliczyć wszystkich artystów, którzy wzięli udział we wszystkich edycjach Tańca z gwiazdami. Wśród wielkich wygranych byli między innymi Olivier Janiak (1. edycja), Anna Mucha (10. edycja) czy Natalia Szroeder (20. edycja - 7. na antenie telewizji Polsat).

Najpoważniejsze kontuzje uczestników. Niektórzy musieli zrezygnować z programu! Zobacz więcej

Zasady programu są nieubłagane, a w ich myśl co tydzień odpada jedna gwiazda. Nie każdy urodził się tancerzem, nie każdemu od początku szło na parkiecie dobrze. Dziś skupimy się na nieudanych tanecznych debiutach w programie.

Sprawdź w galerii, kto odpadł z Tańca z gwiazdami jako pierwszy

%%GALERIA

Komentarze

Skomentuj
  • oczywiście, że nie zawsze jako pierwsi odpadali najsłabsi - niestety (gość)

    I to może być jedną z kilku rzeczy, obok przekombinowań i zapełniaczy parkietu, które mogą zniechęcić fanów tańca do oglądania programu. Ten przerost formy nad treścią, który ostatnio ma niestety miejsce coraz częściej sprawił np. że taneczni komentatorzy z yt odpuścili sobie omówienie odcinka 5. Na szczęście wracają z omówieniem odcinka 6. A żeby program był bardziej wymierny wystarczyłoby 1. żeby nikt nie odpadał w 1 odcinku; 2. żeby głosować można było tylko na 2 najsłabsze pary podczas gdy reszta przechodzi bezpiecznie do kolejnego odcinka; 3. żeby noty jury nie były przeliczane 50/50 z głosami widzów tylko żeby noty jurorskie miały większą wagę. Może wtedy te noty będą jeszcze bardziej przemyślane i nie będzie sytuacji jak z Wieniawą gdy Pani Iwona była zaskoczona, że Julia nie wygrała choć tańczyła dużo lepiej. A może gdyby Pani Iwona podkreśliła to notą wówczas byłoby inaczej. Niemniej Julia i Stefano pozostaną jedną z królewskich par parkietu TzG. A Stef jest tym tancerzem, który nigdy nie odpadł na początku. A to ma znaczenie. I potwierdza równocześnie, że edycje, w których zajmował pośrednie lokaty były jakieś dziwne i słabsze na różnych polach. Np. edycja 13 i połowicznie eksperymentalne jury, edycja 22 i głosowanie na popularność a nie taniec oraz teraz (25. edycja) eliminująca pary i tancerzy skupiających się na tym co najważniejsze czyli na tańcu a nie na plastikowym show.

    08.10.2021 23:00

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×