"Targowisko próżności". Zwiastun kostiumowego serialu HBO już w sieci. Kiedy premiera ekranizacji dzieła Williama Makepeace’a Thackeraya? [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Targowisko próżności" ("Vanity Fair") – najnowsza, serialowa ekranizacja dzieła Williama Makepeace’a Thackeraya zadebiutuje wkrótce na HBO GO i HBO. O czym jest serial, w którym w rolach głównych zobaczymy Olivię Cooke, Toma Batemana i Johnny'ego Flynna?

Multimedia

"Targowisko próżności" to powieść, która doczekała się już kilku ekranizacji. Najnowsza, serialowa odsłona tego XIX-wiecznego dzieła literatury angielskiej, znów zabierze widzów do świata młodej Angielki, która marzy o awansie społecznym. Młodziutka Becky Sharp (Olivia Cooke) jest niezwykle bystrą i zdeterminowaną dziewczyną. Jako córka malarza i francuskiej baletnicy należy jednak do niskiej klasy społecznej, przez co jej możliwości na ułożenie sobie życia są z góry określone i ograniczone. Becky ma jednak wielkie ambicje i chce odmienić swój los. Dziewczyna ze wszystkich sił pragnie zaistnieć w środowisku angielskiej śmietanki społecznej, nie zawaha się więc przed niczym, aby osiągnąć swój cel i spełnić marzenia.

Serial "Targowisko próżności" to najnowsza adaptacja klasycznego dzieła literatury Williama Makepeace’a Thackeraya o tym samym tytule. Powieść, a co za tym idzie także jej ekranizacja, to satyra na angielskie społeczeństwo z początku XIX wieku, z czasów wojen napoleońskich. Twórczynią produkcji jest Gwyneth Hughes ("Pięć dni. Zniknięcie"), a za reżyserię odpowiada nominowany do BAFTY James Strong (serial "Doctor Who").

W głównych rolach w serialu "Targowisko próżności" występują: Olivia Cooke (Diabelska plansza Ouija), Tom Bateman (Babskie wakacje), Johnny Flynn (Sils Maria), Martin Clunes (Zakochany Szekspir) oraz Claudia Jessie (serial Line of Duty). Producentami serialu są Mammoth Screen oraz ITV Studios.

HBO wypuszcza nowy serial kostiumowy! O czym będzie? [FABUŁA+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Premiera pierwszego odcinka miniserialu "Targowisko próżności" ("Vanity Fair") zaplanowana została w HBO GO na 3 września. Drugi odcinek dodany zostanie do serwisu dzień później, czyli 4 września, kolejne od 10 września co tydzień w poniedziałki. Na antenie HBO serial emitowany będzie od 4 września, co wtorek o godzinie 20:10. Produkcja składa się z 7 odcinków.

"Targowisko próżności" zwiastun:

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×