Te produkcje to klapy? Zakończono je już po pierwszym sezonie. Były aż tak złe?

Często się zdarza, że nowy serial nie przemówi do widzów i wyniki zmuszają produkcję do wycofania, lub skończenia zdjęć po jednym sezonie. Czy zawsze jest to uzasadnione? Niektóre z tych seriali miały grono wiernych fanów, którzy byli mocno rozczarowani takim obrotem spraw.

Multimedia

Polskie seriale zakończone po jednym sezonie

Wszystkie stacje telewizyjne prześcigają się w kręceniu seriali, które spodobają się widzom. Produkcje, które zostaną dobrze przyjęte przez widownię i cieszą się wysoką oglądalnością są kontynuowane. W serialowym świecie zdarzają się jednak klapy, czyli seriale, których nawet dobra obsada nie jest w stanie uratować.

Które polskie seriale zakończyły się na pierwszym sezonie?

Takich produkcji było na pewno wiele, ale my przypominamy te sprzed kilku ostatnich lat. Były to seriale TVN-u takie jak: "Klub szalonych dziewic", "Sama słodycz" "Aż po sufit", "Mąż czy nie mąż" i "Nie rób scen". Również Telewizja Polsat ma za sobą nieudane produkcje: "Powiedz TAK" i "Niania w wielkim mieście" to tylko przykłady. A co z produkcjami TVP? Telewizja Publiczna również nie jest wolna od jednosezonowych seriali jak: "Aida" lub "Przystań".

Jako tytułowy „Szatan z siódmej klasy” rozkochał w sobie widzów. Józef Skwark zmarł w wieku 84 latZobacz więcej

Dlaczego niektóre seriale nie doczekały się kontynuacji?

Seriale w polskiej telewizji były zazwyczaj zdejmowane z anteny z powodu niskiej oglądalności. Oczywiście, zawsze znalazła się grupa fanów, którzy składali protesty i żądali kontynuacji ulubionych produkcji, ale jak widać - bez skutku. Są również seriale, które opowiadają zamkniętą historię, np. na podstawie książki, ale tu od początku wiadomo, że nie doczekamy się kolejnych sezonów.

Pamiętacie wszystkie kobiety Antka Królikowskiego? Lista jego miłosnych podbojów jest długaZobacz więcej

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii, w której przypominamy seriale zakończone na jednym sezonie. Oto 12 polskich seriali, które szybko się skończyły. Pamiętacie je? Uważacie, że powinny były być kontynuowane?

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Agnieszka (gość)

  Przystań super.

  31.08.2022 20:13
 • Gość (gość)

  ,,Swoją pierwszą dużą rolę zagrała tu Anna Czartoryska. Poza nimi w seriali zagrali: Mateusz Banasiuk, Sonia Bohosiewicz, Anna Czartoryska”

  06.12.2021 13:25
 • Madziaraj (gość)

  A mi się bardzo spodobał "Powiedz tak". Z tego co czytałem to wcale nie chodziło o małą oglądalność. Na wielu forach ludzie się dziwili dlatego go nie kontynuowano bo naprawdę wszystkim się podobał. Czesto bywa, że ludzie oglądają powtórki albo na ipli czy gdzie indziej bo akurat pora premiery w tv jest niedogodna.

  16.10.2019 21:51
 • Aniiii (gość)

  Niania w wielkim mieście było fajne i aż po sufit też!!!!!

  14.10.2019 19:19
 • Zoe (gość)

  Uwielbiam "Przystań" i wielka szkoda, że nie zrobili kolejnego sezonu. Z wielką chęcią zobaczyłabym jak potoczyły się dalsze losy bohaterów i poznała nowych

  10.08.2019 00:18
 • Barstok (gość)

  serial z Pazurą był fajny i go zakończyli, "Rezydencja" z Szapołwską i Zelnikiem, bardzo dobrze rokoała i koniec... Ja nie lubię jak zaczynaja i nie kończą! Coś nie idzie jak siuę sodziewalui to powinni pokończyć wątki i wtedy zakończyć, a nie z powodu oglądalności, bo to jest względne a nie oczywistwe!

  09.07.2019 22:02
 • Xxx (gość)

  Bardzo lubiłam przystań ... Chyba jako jedyny serial w tvp

  08.07.2019 21:48
 • blaz (gość)

  Aida była świetna,bardzo lubiłem ten serial,dobry humor

  09.12.2018 22:51
 • D890 (gość)

  Moda ma sukces nie jest polskim serialem.

  08.12.2018 09:56
 • Gn (gość)

  Brzydula była ok

  08.12.2018 08:32
 • Gosia19 (gość)

  A ja nie znoszę większości seriali polskich właśnie za nie kończącą się opowieść... Wolę seriale pokroju latynoskich wstęp, rozwinięcie i wiem jak się zakończy. Może i mają też fabułę nieprzemyślaną ale polskie seriale też inteligencją nie świecą.Tyle że tam serial ma ok 100-200 odcinków rzadko 300 A nasze ponad 2000 i jeszcze końca nie widać...Moda na sukces do potęgi razy kilka :D

  07.12.2018 23:32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×