teatr

"Cząstki kobiety" [RECENZJA]. Strata, żałoba i emocjonalne sponiewieranie w nowym filmie Netflix! Piękny koncert perfekcyjnej Vanessy Kirby!

Kornél Mundruczó to jeden z najbardziej znanych węgierskich reżyserów, który od lat w swojej twórczości sprawnie przeplata kino z teatrem. "Cząstki kobiety", które właśnie zadebiutowały na Netflix, to anglojęzyczny debiut Węgra, gdzie po raz kolejny mamy do czynienia z mariażem kina i teatru. Tym razem na język filmu twórca przeniósł wyreżyserowaną przez siebie sztukę "Cząstki kobiety", która pierwotnie powstała w 2018 roku na zlecenie teatru TR Warszawa.

12.01.2021Recenzja

"Cena władzy" [RECENZJA]. Teatr Telewizji o wydarzeniach z grudnia 1970 roku i upadku Gomułki. "Łobuzeria, warcholstwo, trzeba do nich strzelać!"

Grudzień roku 1970 tragicznie zapisał się na kartach historii Polski. Podwyżka cen mięsa oraz artykułów spożywczych doprowadziła do społecznych protestów, które zostały krwawo stłumione. Cenę za to zapłacił Władysław Gomułka, który musiał ustąpić ze stanowiska I sekretarza KC PZPR. O tych wydarzeniach opowiada spektakl Teatru Telewizji pt. "Cena władzy".

14.12.2020Recenzja

Poprzednie Następne

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×