teatr

"Elektra". Opera w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego na 100-lecie Festiwalu Salzburskiego! Gdzie oglądać on-line?

Pomimo pandemii koronawirusa w sierpniu obchodzone będzie 100-lecie Festiwalu Salzburskiego, choć w pomniejszonym, jubileuszowym wydaniu. Z tej okazji ARTE będzie transmitować na żywo wybrane, najlepsze występy, między innymi operę Mozarta „Tak czynią wszystkie” (Così fan tutte) oraz koncerty z udziałem wybitnych dyrygentów, takich jak Ivor Bolton, Andrew Manze, Daniel Barenboim. Będzie można zobaczyć także operę inscenizowaną przez Krzysztofa Warlikowskiego lub operę po raz pierwszy wyreżyserowaną przez kobietę od początku trwania festiwalu.

01.08.2020Elektra

"W domu". Osadzony w wirtualnej przestrzeni Krzysztof Garbaczewski opowiada o swoim filmie dla HBO Polska. VR to przyszłość kina i teatru? [WYWIAD]

Na platformę HBO GO właśnie trafiła antologia "W domu", czyli nietypowy projekt, w ramach którego polscy twórcy kina, teatru oraz opery postanowili zmierzyć się z rzeczywistością podczas lockdownu i pokazać swoje spojrzenie na życie w dobie COVID-19. Jednym z twórców, który wziął udział w akcji, jest Krzysztof Garbaczewski, który - będąc osadzonym w wirtualnej rzeczywistości - opowiedział nam o kulisach swojego filmu pt. "Ślimak"!

22.07.2020W domu

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×