„Teleexpress". Hanna Lis kiedyś i dziś. W imię miłości zaryzykowała wszystko - na szali były jej kariera i wizerunek! Dostała łatkę „złodziejki mężów”

Hanna Lis to jedna z dziennikarek, która zapisała się na kartach historii Polski. Prowadząc serwisy informacyjne i kulturalne, za swoją rzetelność, profesjonalizm i warsztat dziennikarski wielokrotnie została doceniona. Dziennikarka nie miała jednak życia pozbawionego problemów - te największe wynikały z miłości. Dla uczucia zaryzykowała wizerunek i długo mierzyła się z łatką złodziejki mężów.

Multimedia

Hanna Lis - ryzyko w imię miłości

Hanna Lis to dziennikarka, która przez lata była twarzą najważniejszych dzienników informacyjnych. Urodzona 13 maja w 1970 roku gwiazda z wykształcenia jest italianistką. Prezenterka i dziennikarka pierwsze kroki w karierze stawiała w 1993 r., prowadząc i współtworząc czołowe programy informacyjne.

Hanna Lis: rodzina

Hanna Lis jest córką Waldemara Kedaja, dziennikarza prasowego, i dziennikarki Aleksandry Kedaj z domu Stampf'l, korespondentki **„Życia Warszawy” w Rzymie w czasach PRL-u. Jako dziecko dziennikarka mieszkała w różnych krajach - w latach 1974-1980 mieszkała w Rzymie, reprezentując Polskę w 1977 r. na 20. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej Zecchino d’Oro. Jej utwór - „Rapa rapanello”, co w tłumaczeniu oznacza „rzepkę", przyniosła jej nagrodę Srebrnego Cekina dla najładniejszej piosenki zagranicznej. W 1979 wykonała ten utwór ponownie, ale przed znacznie ważniejszą widownią - wraz z chórem Piccolo Coro dell’Antoniano uczestniczyła bowiem w audiencji indywidualnej u papieża Jana Pawła II. Z kolei w latach 1980-1987 mieszkała w Szwecji.

Mimo światowych początków, szkołę średnią Hanna Lis skończyła w Warszawie - jest absolwentką Liceum im. Stefana Batorego. Cechuje ją świetna znajomość języków - dziennikarka biegle zna angielski, włoski i szwedzki. Porozumiewa się również w języku francuskim.

Rozmawiała z największymi sławami świata, współtworzyła „Teleexpress”. Zobacz, jak się zmieniała!Zobacz więcej

Hanna Lis - kariera

Pierwsze kroki w dziennikarstwie Hanna Lis stawiała w Telewizji Polskiej w 1993 r., gdzie do 2001 r. prowadziła program „Teleexpress”, a także „Klub dobrej książki”, „Twój dekalog” i „Stopklatkę”. Niewielu wie, że Hanna Lis wystąpiła również epizodycznie w filmie Rób swoje, ryzyko jest twoje". Jednak to przede wszystkim z dziennikarstwem informacyjnym i publicystycznym przez większość swojej kariery była związana Hanna Lis. Początkowo w TVP, potem w stacji Polsat, gdzie prowadziła „Wydarzenia”, program, któremu szefował jej ówczesny mąż, dziennikarz Tomasz Lis. Gwiazda odeszła ze stacji na znak solidarności ze swoim zwolnionym mężem.

Wówczas wróciła do Telewizji Polskiej - prowadziła między innymi „Panoramę” w TVP2 i cykl „Kobiecy punkt widzenia”, emitowany w czasie porannego programu „Pytanie na śniadanie". Ze stacją była związana aż do stycznia 2016 r., kiedy to została zwolniona wskutek zmian personalnych w stacji. Dziennikarka wówczas zapowiedziała, że żegna się z publicystyką i dziennikarstwem informacyjnym. Słowa dotrzymała - od tamtego czasu Lis zajmowała się tematyką kulinarną, podróżniczą i lifestyle'ową. Wyjątkiem był rok 2019, kiedy to przed wyborami do Parlamentu Europejskiego prowadziła cykl wywiadów Studio EuroWyborcza na portalu „Gazety Wyborczej".

Jej uśmiech zna każdy! Beata Chmielowska-Olech na początku kariery wyglądała zupełnie inaczejZobacz więcej

Dziś Hanna Lis może pochwalić się imponującym dorobkiem zawodowym i licznymi wyróżnieniami. Jest laureatką Wiktora w kat. „odkrycie roku” w 1996 r. i była dwukrotnie nominowana w kat. "najlepszy prezenter TV" (2007 r., 2008 r.). W plebiscycie „Tele Tygodnia” do Telekamery w kat. informacje była nominowana aż sześć razy - w 2004 r., 2005 r., 2006 r., 2007 r. i w 2009 r. W kat. „prezenter informacji" była nominowana w 2013 r. Hanna Lis „wylądowała” również na liście 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu miesięcznika Forbes Polska w latach 2007-2011.

Hanna Lis - burzliwe życie prywatne

Choć dziennikarka ma znakomity warsztat, ogromne doświadczenie w pracy przed kamerą i w dziennikarstwie publicystyczno-informacyjnym, wielokrotnie jej osoba poruszana była w kontekście skandalu, którego była główną bohaterką. Pierwszym mężem Hanny Lis był o osiem lat starszy od dziennikarki Robert Smoktunowicz. Para była ze sobą od 1989 roku do 1998 roku, jednak życie zawodowe obojga małżonków spowodowało, że żyli coraz bardziej odrębnie. Lis wspominała po latach, że „to była głupota", jak przypomina wypowiedź gwiazdy serwis Onet.Plejada.

W decyzji o rozwodzie pomógł mi, paradoksalnie, ksiądz. Miałam dwadzieścia kilka lat i tkwiło we mnie wciąż idealistyczne przekonanie, że trzeba walczyć do końca. Ów zaprzyjaźniony ksiądz wyjaśnił mi, że owa »walka do końca« będzie walką do mojego końca. Więc odeszłam - cytuje słowa dziennikarki serwis.

Niedługo po rozwodzie gwiazda wiadomości poznała przedsiębiorcę Jacka Kozińskiego, z którym doczekała się dwóch córek: Julii (ur. 1999 r.) i Anny (ur. 2001 r.). Finalnie małżeństwo nie przetrwało próby czasu i Hanna Lis ponownie została rozwódką.

Ewa Orłoś wspomina byłego męża. Poprosił ją o rozwód, gdy ciężko chorowałaZobacz więcej

Skandaliczna miłość

Niedługo później wybuchł skandal, o którym rozpisywała się bulwarowa prasa i szeptano na korytarzach stacji informacyjnych. Hanna Lis była bowiem przyjaciółką Kingi Rusin, która była żoną Tomasza Lisa. W 1994 roku Hanna, wówczas Smoktunowicz, była nawet druhną na ślubie Rusin. Ich przyjaźń skończyła się jednak wraz z małżeństwem Rusin. Rok po rozwodzie z Rusin, Tomasz Lis w 2007 roku przysięgał miłość i wierność małżeńską jej przyjaciółce, Hannie, w ambasadzie Polski w Rzymie. Para była ze sobą do 2018 roku, kiedy to media obiegła wieść o ich rozstaniu. Także i wówczas dziennikarce wytykano, że odbiła przyjaciółce męża i złośliwie komentowano rozstanie pary. Wówczas do dziennikarki przylgnęła łatka „złodziejki mężów", kompletnie przesłaniając jej profesjonalizm i warsztat dziennikarski.

Hanna Lis zdaje się nie przejmować plotkami i skupia na realizacji swoich projektów. Na przestrzeni lat dała się poznać nie tylko jako rzetelna prowadząca wydań z najświeższymi informacjami, ale również kobieta o wyjątkowej klasie, urodzie i wyczuciu stylu.

Zobacz, jak zmieniała się Hanna Lis i dowiedz się więcej z naszej galerii!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Kasia seralolska - zaserakolaty (gość)

  Koplgklh Montana jest w stanie się w miarę możeiwości z Tobą skontaktować w sprawie zmiany biegów zmiany fikolawesza cukolazago na Werahukolaszego czasu do czasu i miejsca w którym mowakolawego nowego uojnmkbmoj dopawedzie na kolejne spotkanie z calrrasze względu miarę Montana jest na tyle co porabiasz bo ja właśnie jestem w stanie się w haszerakolago w lawetekolawe wtorek o to chodzi mi wysłać zdjęcia bobki ten weś zamie duży wybór należy pamiętać że to co porabiasz

  06.02.2023 15:16
 • do: O jaka ślicna (gość)

  Taki ksiądz to bywa nie tylko w Niemczech. U nas w sąsiedniej wsi jest taki jeden ksiądz, "aktywista młodzieżowy", co nawołuje do nie noszenia maseczek i z ambony (!!!) grzmiał kiedyś, że rząd powinien już od dawna formalnie uznać przyłączenie Krymu do Rosji. A ostatnio wymyślił, ze Ukraińcy to nie jest chrześcijański naród, bo aborcję robi. To co - wg niego można ich mordować, jak nie chcą być poddanymi cara Putina? Wypisz wymaluj putinowski agent-trol, po jego propagandowych tekstach patrząc. Wiocha mała, to myśli, że ludzie głupie, telewizji nie mają czasu oglądać, i ciemnotę wciska.

  Podobno patriarcha Rosji to były agent KGB. Chyba uwierzę w to, zwłaszcza, że on oficjalnie popiera mordowanie Ukraińców.

  21.03.2022 03:49
 • O jaka ślicna putinowska lizusowska propaganda szmatławej POniemieckiej gazetki (gość)

  Ale putinowska propaganda, a jakie Himalaje lizodupia: "rzetelność, profesjonalizm" - niby gdzie? U reżimowych tuskolandowych "prawdomównych"-inaczej "dziennikarzy"-funkcjonariuszy z 25-letniej już szczujni "zaprzyjaźnionych" prawie-mediów? LOL ROTFL :D :D :D 😁😄😆😅😂🤣...

  Moralność warsiawki - "skok na głęboką wodę". Tak w żargonie warsiawkowej degrengolady nazywa się proces odbicia męża innej i - żeby było to skuteczne - zazwyczaj starszej kobiecie. Oczywiście męża już dobrze usytuowanego, bogatego (przecież warsiawkowe panienki nie będą dupy dawać charytatywnie), i nie szkodzi nawet, że dzieciatego. TFU❗❗❗

  A najlepsza ta bajeczka o "księdzu" namawiającym do rozwodu - głupich tu szukają :D :D :D 😁😄😆😅😂🤣... No chyba że mowa o szeregowym "księdzu" z legitymacją funkcjonariusza UB pod sutanną, w socjalizmie trooochę takich było, a aktualnie słychać o takich rozmijających się z Ewangelią i teologią w Niemczech.

  19.03.2022 23:48

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×