"Teleexpress". Jolanta Fajkowska od zawsze zachwycała klasą i urodą. Co słychać u dziennikarki, która rozmawiała ze Stingiem i Isabellą Rossellini?

Kultowy "Teleexpress" to praca wielu utalentowanych osób. Pierwszy zespół tworzyła między innymi piękna i wykształcona dziennikarka Jolanta Fajkowska. Od samego początku wykazywała się nie tylko ogromną klasą, ale także ogromnym profesjonalizmem. Rozmawiała z największymi gwiazdami - ze Stingiem, Richardem Gere’em, Isabellą Rossellini, Catheriną Zeta-Jones i Anthonym Hopkinsem. Co słychać u pięknej dziennikarki? Zobacz, jak się zmieniała!

Multimedia

Jolanta Fajkowska kiedyś i dziś. Tak zmieniła się gwiazda dziennikarstwa

Jolanta Fajkowska to jedna z najpiękniejszych polskich dziennikarek. Gwiazda od lat zachwyca nie tylko bezdyskusyjnym profesjonalizmem, ale także niezwykłą urodą i ogromną klasą i błyskotliwym umysłem. Urodzona w 1963 r. w Kętrzynie dziennikarka jest z wykształcenia slawistką i historykiem sztuki.

Joanna Racewicz straciła cierpliwość. Pokazała nienawistne komentarzeZobacz więcej

Jolanta Fajkowska ukończyła XXXIII Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Warszawie, a następnie kształciła się na Uniwersytecie Karola w Pradze. Jest również stypendystką BBC w Londynie, National Forum Foundation w Waszyngtonie i Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku. Pierwsze kroki w branży stawiała w Teleexpressie. Fajkowska była w ekipie, która współtworzyła ten program od podstaw.

Imponująca kariera

Jej dorobek zawodowy jest imponujący. Zrealizowała liczne reportaże z wydarzeń kulturalnych w Polsce i na świecie - relacjonowała m.in. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Festiwal Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, Festiwal Kultury Żydowskiej na krakowskim Kazimierzu, Festiwal Polskich Filmów w Los Angeles czy Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

W swojej karierze Fajkowska miała okazję przeprowadzić wywiady z wieloma wybitnymi postaciami świata kultury. Jolanta Fajkowska rozmawiała m.in. ze Stingiem, Richardem Gere’em, Plácido Domingo, José Curą, Isabellą Rossellini, Catheriną Zeta-Jones, Anthonym Hopkinsem i Goranem Bregoviciem. Jolanta Fajkowska do września 2020 roku pełniła rolę zastępcy kierownika redakcji rozrywki w Programie I Polskiego Radia oraz szefowej redakcji i prowadzącej audycji Cztery pory roku. We wrześniu 2020 roku odeszła z PR1. Wraz z Katarzyną Dowbor nagrodę dla młodych dziennikarzy Młodzieżówka TV.

Zobacz, jak zmieniała się Jolanta Fajkowska. W swojej karierze rozmawiała ze Stingiem i Isabellą Rossellini

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×