"Telefon 110: Na granicy". Zobacz kto jest kim w polsko-niemieckim serialu! [GALERIA]

Już w niedzielę TVP 1 wyemituje pierwszy owoc współpracy z niemiecką telewizją publiczną Rundfunk Berlin Brandenburg (rbb), pod postacią kryminału „Telefon 110: Na granicy”, który należy do słynnego cyklu „Telefon 110”.

Multimedia

„Telefon 110” to serial, który w Niemczech uzyskał już status kultowego. Kryminały z tej serii są produkowane od 1971 roku, a polsko-niemiecki odcinek to jego 354 odsłona! Każdy z odcinków serialu to odrębny epizod – o wymiarach filmu fabularnego – z działań policji kryminalnej w Niemczech. Główne akcenty położone są na kontekst społeczny zbrodni oraz aspekty psychologiczne, czyli mentalność sprawców, ich motywy, odczucia ofiar. „Telefon 110” emitowany jest w niedziele przez pierwszy kanał niemieckiej telewizji publicznej Das Erste (ARD) i gromadzi kilka milionów widzów, co daje stacji ponad 23 proc. udziałów w rynku.

Co prawda wcześniej polscy aktorzy, a nawet reżyserzy, brali udział w produkcji (w 1973 i 1974 roku w kilku odcinkach serialu zagrali polscy aktorzy: Emil Karewicz, Teresa Lipowska i Wiesława Niemyska, a w 2008 roku w jednym z odcinków gościnnie wystąpiła Agata Buzek), ale po raz pierwszy niemiecki nadawca publiczny zaprosił do współpracy TVP, tworząc obraz mający za zadanie obalić mity na temat stosunków polsko-niemieckich, pokazując, że nawet służby mundurowe tych dwóch krajów potrafią wspólnie działać.

W obsadzie „Telefon 110: Na granicy” nie mogło zabraknąć polskich aktorów – Danuta Stenka, Robert Gonera, Klaudiusz Kaufmann oraz Barbara Wysocka tworzą wyraziste kreacje. W rolach głównych pojawili się – niemiecka aktorka Maria Simon oraz niemiecki aktor z polskimi korzeniami, Lucas Gregorowicz. Za reżyserię odpowiada niemiecki reżyser polskiego pochodzenia, Jakob Ziemnicki.

Sprawdźcie, kto jest kim w „Telefon 110: Na granicy”!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×