"Templariusze". Widowiskowy serial od 5 października w Kino TV! [CO SIĘ WYDARZY]

Rycerskie bitwy, dworskie intrygi, zdrady małżeńskie i polityczne morderstwa – to tylko niektóre z atrakcji serialu "Templariusze", jednego z najbardziej fascynujących seriali ostatnich lat, który już tej jesieni będzie można zobaczyć w Kino TV!

Multimedia

"Templariusze" od piątku, 5.10.2018 o godz. 21:00 w Kino TV! - sprawdź program tv

Akcja serialu rozpoczyna się tuż po upadku Akki, ostatniego bastionu Templariuszy w Ziemi Świętej, w którym zaginął Święty Graal – kielich, z którego według legendy pił wino sam Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy. Po latach rycerze, którymi dowodzi odważny, szlachetny i nieustępliwy Landry, postanawiają odzyskać skarb i dawną potęgę.

"Gra o tron" czy "Breaking Bad"? Oto najlepsze seriale XXI wieku! [RANKING]Zobacz więcej

Produkcja w atrakcyjny sposób pokazuje nie tylko bitwy rycerzy w Ziemi Świętej i ich potyczki z Królem Francji, ale też śledzi dworskie intrygi, małżeńskie zdrady, polityczne morderstwa i wiele innych wydarzeń, które ostatecznie doprowadziły do aresztowania Templariuszy w piątek, 13 października, 1307 roku i w konsekwencji upadku zakonu (stąd do dziś „piątek, trzynastego” jest synonimem pecha w większości krajów europejskich).

Wyprodukowany z dużym rozmachem serial przenosi nas w sam środek średniowiecznej polityki i wojen Templariuszy – najpotężniejszego, najbogatszego i najbardziej tajemniczego zakonu rycerskiego mrocznego Średniowiecza. Przybliża świat wojowniczych zakonników i stara się odpowiedzieć na pytania kim Templariusze naprawdę byli, w co wierzyli i za co oddali życie.

Główną rolę w „Templariuszach” gra Tom Cullen, znany m.in. z seriali „Downtown Abbey” i „Porzucony wg Harlana Cobena”. Na ekranie towarzyszą mu m.in. Pádraic Delaney („Wiatr buszujący w jęczmieniu”, „Dynastia Tudorów”), Simon Merrells („Spartakus”), Jim Carter („Downtown Abbey”) i Olivia Ross („Wojna i pokój”).

Najlepsze seriale fantasy! Co warto obejrzeć?Zobacz więcej

Producentem serialu jest studio A+E Studios, część globalnego koncernu mediowego A+E Networks. W 2018 roku „Templariusze” byli nominowani do prestiżowej nagrody Saturn w kategorii najlepszy serial fantasy.

Zobacz galerię

Najlepsze seriale młodzieżowe

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×