"Teoria Wielkiego Podrywu". Rolę Sheldona Coopera miał dostać inny aktor? Chuck Lorre miał wątpliwości, jak poradzi sobie Jim Parsons!

Zaskoczył Was powyższy tytuł? Nic dziwnego, po dwunastu sezonach "Teorii Wielkiego Podrywu" ciężko sobie wyobrazić ten serial bez Jima Parsonsa. Skąd więc te wątpliwości u jednego z twórców?

Multimedia

"Teoria Wielkiego Podrywu" - Sheldon Cooper

Sheldon Cooper to jedna z najważniejszych i najbardziej ikonicznych postaci w serialu "Teoria Wielkiego Podrywu". Odgrywający go Jim Parsons zdobył dzięki tej produkcji ogromną popularność i stał się szeroko rozpoznawalny. Trudno uwierzyć, że ktoś inny miałby wcielić się w rolę Sheldona, najsłynniejszego fizyka teoretycznego spośród bohaterów seriali. Jak się okazuje, niewiele brakowało, żeby właśnie tak się stało.

"Teoria Wielkiego Podrywu" z innym Sheldonem?

Jeden z twórców "Teorii Wielkiego Podrywu", Bill Prady, opowiedział w podkaście "At Home with the Creative Coalition" o tym, że jego współpracownik, Chuck Lorre, nie był przekonany, że powinni do roli Sheldona Coopera zaangażować właśnie Jima Parsonsa: – Przesłuchaliśmy – Boże, nie wiem – ze sto osób? I kiedy przyszedł Jim Parsons, był Sheldonem na takim poziomie... wiesz, byli ludzie, którzy przychodzili, a my na to: "Cóż, dobrze, on jest całkiem OK", "O, on jest całkiem dobry", "Może to jest nasz człowiek". I przyszedł Jim po prostu od czasu tego przesłuchania był Sheldonem, którego znacie z telewizji – przyznał Prady.

Sheldon i Amy znowu razem! Jim Parsons i Mayim Bialik pracują przy nowym serialu!Zobacz więcej

Bill Prady był absolutnie pewien, że mogą już zakończyć swoje poszukiwania, jednak Chuck Lorre nie był zupełnie przekonany: – On stworzył tę postać na tym castingu. I wyszedł z pokoju, a ja się odwróciłem i powiedziałem: "To nasz człowiek! To on! To on!" A Chuck na to: "Nieee, on tylko złamie ci serce. Nigdy więcej nie da takiego występu" – wspominał Prady.

Dlaczego nie powstanie 2. sezon? Szef HBO zabrał głos w tej sprawie!Zobacz więcej

Na szczęście Chuck Lorre się pomylił, bowiem Jim Parsons następnego dnia dał równie zachwycający popis swoich umiejętności aktorskich, czym przekonał również drugiego twórcę. Dzięki temu, od 2007 roku, przez ponad dekadę Parsons wcielał się w postać Sheldona Coopera.

"Teoria Wielkiego Podrywu" jest dostępna na HBO GO!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×