"Tequila sunrise". Niewybitne dzieło, które ogląda się z przyjemnością [RECENZJA]

Przyjźń bohaterów zostaje wystawiona na próbę, gdy jeden z nich, policjant, musi aresztować drugiego za handel narkotykami. Poróżniła ich też kobieta, w której obaj się zakochali.

Multimedia

NASZA OCENA: 7/10

Dale (Mel Gibson) był niegdyś dilerem narkotykowym, ale postanowił z tym zerwać i zacząć uczciwe życie. Nick (Kurt Russell) jest jego przyjacielem od czasów szkolnych. Problem w tym, że pracuje w policji, w wydziale antynarkotykowym. Przez te wszystkie lata, gdy stali po dwóch stronach barykady, Nick starał się nie zrobić Dale’owi krzywdy. Jednak teraz jest w sytuacji bez wyjścia: FBI naciska, by obserwować Dale’a, bo chce dorwać jego byłego wspólnika. Nick zwraca więc uwagę na Jo Ann (Michelle Pfeiffer), właścicielkę restauracji, z którą jego przyjaciel jest związany. Jemu Jo Ann też się podoba, więc męska przyjaźń zostaje wystawiona na kolejną próbę...

Już sam zestaw aktorski powinien gwarantować temu filmowi sukces, ale tak się nie stało. "Tequila…" powstawała pod złą gwiazdą: autor scenariusza Robert Towne wyreżyserował film z konieczności, chciał, by główne role zagrali Jeff Bridges i Nick Nolte, ale pomysł został odrzucony, a kiedy produkcja weszła do kin, gotowy był już zwiastun "Batmana" Tima Burtona i widzowie kupowali bilety na "Tequillę…" tylko po to, by zobaczyć zwiastun, a potem wychodzili z sali! Film Towne’a nie zasługiwał na takie traktowanie: nie jest to wybitne dzieło, ale można je obejrzeć z przyjemnością.

Piotr Radecki

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Ja (gość)

    Superrr! Wysyłam totolotka.

    11.02.2017 18:41
  • b (gość)

    Papież kiedy umarł miał 85 lat - 8+5=13. Godzina śmierci: 21:37 - 2+1+3+7=13. Data śmierci: 02.04.2005 - 0+2+0+4+2+0+0+5=13. Postrzelony 13 Maja. 9301 dni pontyfikatu - 9+3+0+1=13. Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter. czy to zbieg okoliczności? prześlij to dalej niech inni myślą... Sorry, ale musi się spełnić.... Pomyśl sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie... Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje....Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie. spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wypowiedz życzenie jak skończy sie. odliczanie: 10... 09... 08... 07... 06... 05... 04... 03... 02... 01... *Wypowiedz życzenie* Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy. Jeśli tego nie zrobisz stanie się. przeciwność Twojego życzenia.

    16.08.2015 22:48

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×