Terroryzm w filmach, czyli jak wyglądają zamachy terrorystyczne na srebrnym ekranie [GALERIA]

Terroryzm to wdzięczny temat dla filmowców. Od lat powstają produkcje, w których osią wydarzeń są zamachy terrorystyczne lub pościg za tymi, którzy są ich autorami. Które z tych filmów są najciekawsze? Zobaczcie naszą galerię!

Multimedia

Nie jest tak, że zamachy terrorystyczne w filmach pojawiły się po 11 września 2001 r. Terroryzm był tematem poruszanym przez filmowców dużo wcześniej - przecież słynna "Szklana pułapka", w której Bruce Willis próbuje przechytrzyć terrorystów, przetrzymujących zakładników w jednym z wieżowców w Los Angeles, powstała pod koniec lat 80. XX wieku. W niektórych filmach przedstawiane zamachy terrorystyczne - udane bądź tylko planowane - czerpią z prawdziwych historii, inne są totalną fikcją. Wszystkie jednak pokazują bezwzględność i okrucieństwo terrorystów oraz siłę strachu, który oddziałuje na osoby będące w centrum wydarzeń.

Jak działają terroryści? Organizacje terrorystyczne w filmach i serialach [GALERIA]Zobacz więcej

Terroryzm stał się tematem, za pomocą którego tworzy się znakomite, trzymające w napięciu filmy sensacyjne. Często zostają one doceniane i nagradzane przez krytyków. To także produkcje, w które z chęcią angażują się najlepsi i najbardziej popularni hollywoodzcy aktorzy. Oglądając je, z zachwytem patrzymy na efekty specjalne i śledzimy drogę bohaterów do udaremnienia zamachów lub schwytania terrorystów. Dobrze by było, gdyby to wszystko pozostało tylko i wyłącznie w sferze filmowej fikcji.

W galerii znajdziecie 20 najciekawszych według nas filmów z motywem terroryzmu. Macie swoje typy?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • *** (gość)

    "MUSISZ WIEDZIEĆ"?!

    03.12.2015 09:48

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×