"Terroryzm: zamachy w Paryżu". Dokument już w grudniu w HISTORY i CI Polsat

Już w grudniu na kanałach dokumentalnych HISTORY I CI Polsat pokaże specjalny dokument o zamachach w Paryżu, w których straciło życie 130 osób.

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE:
TERRORYZM W FILMACH, CZYLI JAK WYGLĄDAJĄ ZAMACHY TERRORYSTYCZNE NA SREBRNYM EKRANIE [GALERIA]

Dokument „Terroryzm: zamachy w Paryżu” przygląda się tragedii, która wydarzyła się w stolicy Francji w piątek, 13 listopada 2015 roku, w kontekście współczesnego międzynarodowego zagrożenia terroryzmem. Tuż po zamachach w Paryżu dwie ekipy telewizyjne przez 7 dni nagrywały wywiady ze świadkami, lekarzami, którzy brali udział w akcji ratunkowej, ekspertami ds. terroryzmu oraz z właścicielem sali koncertowej Bataclan. Ekipa udokumentowała również całonocną akcję francuskiej policji w dzielnicy Saint Dnis w środę 18 listopada i jej następstwa.

Akty terroru w Paryży przypominają inne ważne wydarzenia z ostatnich lat, które wpłynęły na sytuację międzynarodową: atak 11 września 2001 roku w Nowym Jorku i Pennsylwanii; zamachy w Madrycie w 2004 roku i w Londynie w 2005 roku; wtargnięcie do siedziby redakcji Charlie Hebdo w Paryżu w styczniu 2015; strącenie rosyjskiego samolotu pasażerskiego nad Półwyspem Synaj, a także krwawe wydarzenia w Beirucie z 12 listopada 2015 roku, dzień przed zamachami w Paryżu.

Rachel Job, dyrektor ds. treści programowych w kanale HISTORY w A+E Networks UK powiedziała:

Ten wyjątkowy dokument pokazuje ataki Paryżu w szerszym kontekście. Dzięki poruszającym materiałom zdjęciowym, relacjom mieszkańców Paryża, opinii ekspertów, przyglądamy się, jak niedawne akty terroru zmieniły bieg historii.

Program „Terroryzm: zamachy w Paryżu” został wyprodukowany na zlecenie HISTORY® przez NBC Peacock Productions.

Premiera dokumentu na kanale HISTORY odbędzie się w środę, 2 grudnia o godz. 21:00 (powtórki w czwartek, 3 grudnia o godz. 00:00 oraz 21:00) oraz na kanale CI Polsat w czwartek, 3 grudnia o godz. 23:00.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×