The American Song Contest. Amerykanie chcą mieć własną Eurowizję! Uda się im odwzorować europejski konkurs?

Amerykanie chcą odwzorować u siebie Eurowizję! The American Song Contest, bo taki tytuł miałby nosić "amerykańska Eurowizja" mogłaby wystartować już w przyszłym roku. Co wiadomo The American Song Contest?

Multimedia

The American Song Contest, czyli amerykańska Eurowizja

Konkurs Piosenki Eurowizji cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Nic dziwnego, że topowym europejskim wydarzeniem muzycznym zainteresowali się Amerykanie. Jak informuje serwis "Variety", trwają już prace nad stworzeniem na amerykańskim rynku podobnego wydarzenia. Zasady amerykańskiej wersji miałyby być podobne do tych eurowizyjnych.

Teraz, kiedy Ameryka jest podzielona jak nigdy dotąd i kiedy zmagamy się z tyloma dzielącymi nas kwestiami jedyne, co nas już naprawdę łączy, to kultura. Można się zjednoczyć, celebrując jej różnorodność czy różnice oraz zarażając wszystkich swoją miłością do muzyki - zastanawia się Ben Silverman, który już od 20 lat namawia amerykańskie stacje telewizyjne do odwzorowania europejskiego konkursu.

Eurowizja dla dzieci zostanie zorganizowana w Warszawie! Kiedy odbędzie się finałowy koncert?Zobacz więcej

"Variety" podaje, że pierwszy The American Song Contest mógłby się odbyć już w 2021 roku. Chcielibyście zobaczyć "amerykańską Eurowizję"? Myślicie, że producentom za oceanu uda się z powodzeniem odwzorować europejski konkurs?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×