"The Crown". Po śmierci księcia Filipa, dwoje królewskich biografów ujawniło, który wątek w serialu był dla niego szczególnie bolesny!

Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku w wieku 99 lat. Dwoje jego biografów, Sally Bedell Smith i Hugo Vickers przyznali, którego wątku książę nie był w stanie wybaczyć twórcom "The Crown".

Multimedia

Najbardziej bolesny wątek "The Crown" dla księcia Filipia

Nie jest tajemnicą, że brytyjska rodzina królewska posiada wiele zastrzeżeń do fabuły serialu "The Crown". Jak przyznali Sally Bedell Smith i Hugo Vickers, królewscy biografowie, najbardziej bolesnym wątkiem dla księcia Filipa, którego nie mógł wybaczyć twórcom produkcji, był ten dotyczący śmierci jego siostry, Cecylii.

Zdjęcia do 5. sezonu wkrótce się rozpoczną! Kto znalazł się w obsadzie?Zobacz więcej

Wątek ten został przedstawiony w ramach retrospekcji w jednym z odcinków drugiego sezonu serialu "The Crown". W tej odsłonie produkcji książę Filip został sportretowany przez Matta Smitha. W wersji tej historii przedstawionej w serialu, Filip przebywał w szkole dla chłopców z internatem w Szkocji. Miał wkrótce odwiedzić swoją siostrę Cecylię mieszkającą w tamtym okresie w Niemczech, jednak jego zachowanie wpędziło go w kłopoty i został ukarany zakazem podróży.

Josh O'Connor o mało co nie odrzucił roli księcia Karola! Jak to możliwe?Zobacz więcej

W tej sytuacji Cecylia postanowiła, że nie ma powodu, dla którego miałaby obecnie pozostawać w Niemczech, przezwycięży swój strach przed lataniem i wsiądzie do samolotu. Ku zaskoczeniu wszystkich, w czasie lotu doszło do katastrofy, samolot uderzył w komin fabryki na terenie Belgii. W wyniku katastrofy zginęła Cecylia, jej mąż, teściowa, dwóch synów i dziecko, które najprawdopodobniej zostało narodzone w czasie lotu. Jakby to wydarzenie było zbyt mało bolesne dla 16-letniego Filipa, w czasie pogrzebu ukochanej siostry usłyszał od swojego ojca, księcia Andrzeja: "To przez ciebie jesteśmy dziś wszyscy tutaj i chowamy moje ukochane dziecko". Miał na myśli to, że gdyby Filip zgodnie z planem odwiedził siostrę w Niemczech, ta nigdy nie znalazłaby się na pokładzie tego konkretnego samolotu.

Dobre wieści dla fanów serialu! Będzie kontynuacja po 2. sezonie!Zobacz więcej

Zdaniem Sally Bedell Smith, autorki biografii królowej Elżbiety II, wątek przedstawiony w serialu nie miał niemal nic wspólnego z rzeczywistością. Książę Filip w żaden sposób nie przyczynił się do śmierci ukochanej siostry, a jego ojciec nie miał mu tego za złe w żadnym stopniu. Cecylia rzeczywiście straciła swoje życie w wyniku katastrofy lotniczej. Mimo, że para królewska nie oglądała osobiście serialu, byli na bieżąco informowani o wątkach, które zostały przedstawione. Omawiany wątek miał bardzo poruszyć i zdenerwować Filipa, co potwierdził inny królewski biograf, Hugo Vickers.

Serial "The Crown" dostępny jest na Netfliksie!

Zobacz galerię

Źródło: Cover Video/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×