"The Eddy". Autor "La La Land" wyprodukuje muzyczny serial dla Netfliksa [ZDJĘCIA]

Netflix, jeden z największych na świecie internetowych serwisów telewizyjnych,zapowiedział dzisiaj premierę swojego nowego oryginalnego serialu "The Eddy", autorstwa zdobywcy Oscara Damiena Chazelle. Ośmioodcinkowy serial powstanie w wytwórni IMG i będzie dostępny wyłącznie w serwisie Netflix dla użytkowników platformy na całym świecie.

Multimedia

Producentem wykonawczym serialu jest Damien Chazelle, który odpowiada też za reżyserię dwóch odcinków, a scenariusz napisał pięciokrotny laureat nagrody BAFTA i zdobywca Oliviera Jack Thorne (Skarb narodów, To właśnie Anglia, Cudowny chłopak).

"The Eddy" to ośmioodcinkowy dramat muzyczny. Zdjęcia do serialu kręcone będą we Francji. W produkcji pojawią się dialogi w języku francuskim, angielskim i arabskim. Producentem wykonawczym serialu został zdobywca Emmy Alan Poul (Sześć stóp pod ziemią, Newsroom). Muzykę napisze sześciokrotny laureat Grammy Glen Ballard (album Jagged Little Pill Alanis Morissette, album Bad Michaela Jacksona). "The Eddy" to kolejna inwestycja Netfliksa w europejskie produkcje, po takich serialach jak brytyjski "The Crown" czy – mający niedługo swoją premierę – niemiecki "Dark".

"Narcos" bez Pablo Escobara jeszcze lepsze? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

"The Eddy" to dramat muzyczny, którego akcja osadzona jest we współczesnym wielonarodowym Paryżu. Fabuła serialu kręci się wokół pewnego klubu, jego właściciela, grającej w nim kapeli i chaotycznego miejskiego świata, jaki ich otacza.

Tak o produkcji mówi Damien Chazelle:

Zawsze marzyłem o tym, żeby kręcić w Paryżu. Do tego wizja współpracy z Jackiem, Glennem i Alanem jest niezwykle ekscytująca. Bardzo się cieszę, że to właśnie w serwisie Netflix znalazło się miejsce dla tego projektu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×