"The First Lady". Nowy serial dokumentalny opowiadający o życiu Pierwszych Dam! Czyje losy poznamy?

Showtime zapowiedział powstanie "The First Lady", serialu opowiadającego o życiu Pierwszych Dam Stanów Zjednoczonych, a także o ważnych wydarzeniach historycznych i politycznych widzianych z kobiecej perspektywy. O kim będzie pierwszy sezon?

Multimedia

"The First Lady" - powstaje serial o życiu Pierwszych Dam

Wspólna produkcja Showtime i Lionsgate TV pt. "The Frist Lady" to serial, który według pierwszych zapowiedzi ma przybliżyć widzom kobiecą perspektywę na temat tego, co w różnych epokach działo się zarówno globalnie, jak i bardzo lokalnie, w Białym Domu. Wydarzenia mają być przedstawiane tak, jak widziały je Pierwsze Damy Stanów Zjednoczonych, żony urzędujących prezydentów. Pierwszy sezon ma skupiać się na życiu Eleanor Roosevelt, Betty Ford oraz Michelle Obamy.

Kolejni aktorzy dołączają do obsady. Kim są nowi bohaterowie?Zobacz więcej

Produkcja ma stanowić swego rodzaju hołd dla kobiet, cichych bohaterek, których postawa, wsparcie oraz poglądy miały niejednokrotnie decydujący wpływ na politykę Stanów Zjednoczonych, mimo że opinia publiczna najczęściej nie była świadoma tego faktu. W serialu zobaczymy życie Pierwszych Dam i ich mężów od strony zawodowej, ale także prywatnej.

Twórcy serialu

W obsadzie "The First Lady" znalazły się m.in. Michelle Pfeiffer w roli Betty Ford oraz Viola Davis jako Michelle Obama. Davis będzie również pełniła rolę producentki wykonawczej serialu. Zadania wyreżyserowania serialu podjęła się Susanne Bier, znana szerzej jako reżyserka filmu "Nie otwieraj oczu". Ona także jest producentką wykonawczą "The First Lady".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×