Pedro Pascal w adaptacji gry HBO Max
HBO pokusiło się o adaptację gry „The Last of Us". Jest to jeden z największych hitów wyprodukowanych na konsolę PlayStation. W adaptacji słynnej gry zagrali Pedro Pascal i Bella Ramsey, aktorzy znani z „Gry o tron". Reżyserem jest zaś Craig Mazin, scenarzysta i producent serialu „Czarnobyl".
Kim jest Pedro Pascal?
Pedro Pascal, a właściwie Jose Pedro Balmaceda Pascal, urodził się 2 kwietnia 1975 w Santiago, w Chile. Jego matka, Verónica Pascal Ureta, była psychologiem dziecięcym, a ojciec José Balmaceda, lekarzem. Pedro ma starszą siostrę Javierę i dwójkę młodszego rodzeństwa Nicolása i Lux Pascal. Aktor dorastał w Stanach Zjednoczonych, w hrabstwie Orange w Kalifornii i w San Antonio.
Pedro ukończył w 1993 roku Orange County School of the Arts, a cztery lata później Tisch School of the Arts na Uniwersytecie Nowojorskim.
Zobacz zwiastun horroru z gwiazdą „Wednesday”!Zobacz więcej
Co ciekawe, jego pierwszym hobby nie było aktorstwo. Gwiazdor „The Last of Us” trenował wyczynowe pływanie, jako dziecko brał udział w mistrzostwach stanu Teksas. Kiedy postanowił zająć się aktorstwem, porzucił sport.
Mój tata uwielbia filmy i zabierał nas dwa, trzy razy w tygodniu, więc ta moja fantazja o zostaniu aktorem? Mogę winić za to ojca. - opowiada o tacie aktor.
W GALERII PRYWATNE ZDJĘCIA PEDRO!
Zobacz galerięKariera Pedro Pascal
Kariera aktorska Pedro rozwijała się powoli. Występował na deskach teatrów, równocześnie grając niewielkie role w takich serialach, jak:
- „Buffy: Postrach wampirów",
- „Mentalista"
- „Żona idealna".
„Buffy” była jedną z pierwszych prac, jakie dostałem. Byłem tak podekscytowany, że mogłem w nim uczestniczyć, głównie dlatego, że ludzie w moim życiu, których tak bardzo szanowałem, moi najlepsi przyjaciele i moja siostra, mieli obsesję na punkcie tego serialu. - mówi Pedro.
Przełom nastąpił w 2013 roku, kiedy Pascal miał już 38 lat. Dołączył do obsady w czwartym sezonie „Gry o Tron" w roli Oberyna Martella. Pedro był bardzo podekscytowany występem, gdyż sam był wielkim fanem serialu HBO.
Dwa lata później stał się jeszcze bardziej rozpoznawalny, dzięki jednemu z najpopularniejszych seriali Netfliksa „Narcos". Pedro wcielił się w Javiera Peñę, który ścigał Pablo Escobara.
W 2017 roku po tragicznych wydarzeniach związanych z projektem odmówił dalszej współpracy. Carlos Muñoz Portal poszukiwał lokacji do nowego sezonu "Narcosa", a jego ciało zostało znalezione w pobliżu granicy stanu Hidalgo. Produkcja nie była w stanie zagwarantować bezpieczeństwa. Nie możemy tego robić, jeśli nie jest to bezpieczne [...] Mówimy o ludzkim życiu - komentował sytuację wówczas Pedro.
Pedro Pascal krytykowany przez fanów gry!Zobacz więcej
Pedro Pascal na Disney+ i HBO Max
Pedro zasłynął także z serialu „The Mandalorian”, który jest dostępny na Disney +.
Po upadku Imperium kwitnie bezprawie. Samotny łowca nagród przemierza galaktykę, walcząc o przetrwanie w świecie pełnym zdrady i chciwości.
Aktora również możemy oglądać w filmie „Wonder Woman 1984” na HBO Max.
Księżniczka Diana Prince podczas zimnej wojny stawia czoło niebezpiecznym przeciwnikom takim jak Cheetah i Max Lord.
„The Last of Us" od 15 stycznia 2023 roku na HBO Max
Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl