„The Last of Us”. Pandemia mocno wpłynęła na serial HBO Max. „Teraz wszyscy jesteśmy wirusologami”

Adaptacja gry „The Last of Us”, stworzona przez HBO Max, rozgrywa się dwadzieścia lat po pandemii, która zrujnowała ludzkość. Showrunner Craig Mazin mówi o tym, jak COVID-19 wpłynął na prace nad serialem.

Multimedia

„The Last of Us" adaptacja gry HBO a COVID-19

Historia przedstawiona w „The Last of Us” rozgrywa się dwadzieścia lat po tym, jak to, co znaliśmy jako współczesna cywilizacja zostało zniszczone przez pandemię niebezpiecznego grzyba. Joel, zaprawiony w bojach ocalały, zostaje zatrudniony do przemytu z opresyjnej strefy kwarantanny 14-letniej dziewczynki, Ellie.

Gra „The Last of Us" powstała w 2013 roku, czyli przed pandemią koronawirusa. W rozmowie ze Screen Rant showrunner Craig Mazin opowiedział, jaki wpływ na produkcję miał COVID-19:

Teraz wszyscy wszystko wiedzą o pandemiach. Tak nie było, gdy w 2013 roku Neil [Drukmann] tworzył grę. A teraz wszyscy jesteśmy epidemiologami, naukowcami. Wszyscy rozumiemy, jak te rzeczy działają. Chcieliśmy więc przyznać, że jesteśmy tego świadomi, umieścić to w kontekście i powiedzieć: „Słuchajcie, wirusowe pandemie przychodzą i odchodzą. Są straszne. Ale potem się kończą".

Dlaczego akcja dzieje się w 2023 roku? Twórcy wyjaśniają zmianę osi czasuZobacz więcej

Pandemia, która została przedstawiona w serialu HBO, nie jest oparta na wirusie, a na zmutowanej odmianie grzyba kordyceps.

Grzyb to takie zabawne słowo. To jest dużo, dużo gorsze, nie możemy tego powstrzymać i istotne było, aby dać widzom poczucie, że ten [grzyb] zawsze tam był. To jest tam od zawsze. To nie było tak, że nikt o niczym nie wiedział, a potem nagle: Kordyceps! Wiedzieliśmy. Wiedzieliśmy, a potem mija kilka lat i dziś jest dzień, w którym dzieje się to, co przepowiedział ten facet. - opowiada Mazin.

„The Last of Us" obsada

  • Pedro Padcal
  • Bella Ramsey
  • Merle Dandridge
  • Nick Offerman
  • Nico Parker
  • Gabriel Luna
  • Jeffrey Pierce
  • Murray Bartlett

„The Last of Us" od 15 stycznia 2023 roku na HBO Max

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×