„The Last of Us”. Serial jest już dostępny na HBO Max. Bella Ramsey nie była pierwszym wyborem do roli Elli. Szansę również miała jej koleżanka z „Gry o tron" Maisie Williams!

Za nami premiera długo wyczekiwanego serialu HBO Max „The Last of Us". W adaptacji słynnej gry zagrali Pedro Pascal i Bella Ramsey, znani z „Gry o tron". Poszukiwanie aktorów jednak nie było takie łatwe, o rolę Elli ubiegało się ponad 100 kandydatek!

Multimedia

Bella Ramsey nie była pierwszym wyborem do roli Elli!

Zanim Bella Ramsey została zaangażowana do roli Ellie pod uwagę brano naprawdę wiele kandydatek. Podczas wywiadu dla The Hollywood Reporter twórcy zdradzili szczegóły castingu. Szukali kogoś kto jest:

twardy i wrażliwy, mądry ponad swój wiek, a także ma potencjał do przemocy - powiedział Druckmann.

Ramsey nie była jednak pierwszym wyborem. Przesłuchano ponad 1000 kandydatek. Pod uwagę była brana między innymi z Maisie Williams („Gra o tron") i Kaitlyn Dever („Niewiarygodne"). Dever była już na etapie prób scenariuszowych, jednak zanim HBO zamówiło serial, nie była już w odpowiednim wieku, podaje cbr.com.

Ostatecznie padło na Ramsey, dlaczego?

Bella wydawała się taka prawdziwa. To było jak oglądanie Ellie w prawdziwym życiu. Nie czuło się, że oglądamy aktorkę

Wyobrażacie sobie kogoś innego w tej roli?

„The Last of Us” zwiastun 2. odcinka

Na HBO Max dostępny jest już pierwszy odcinek długo wyczekiwanego „The Last of Us”. Premierowy odcinek nosi nazwę „Gdy zgubisz się w ciemności". Od razu zostaliśmy wrzuceni w wartką akcję, a czeka nas jeszcze osiem odcinków!

Dlaczego akcja dzieje się w 2023 roku? Twórcy wyjaśniają zmianę osi czasuZobacz więcej

Zobacz, co dalej czeka bohaterów:

Zapowiedź zaczyna się od słów Ellie (Bella Ramsey): „Zabiłeś kiedyś jakiegoś? Czy to trudne? Zabijać ich, wiedząc, że byli kiedyś ludźmi?".

W pierwszym odcinku Joel (Pedro Pascal) i Tess (Anna Torv) uciekli ze strefy kwarantanny w Bostonie, teraz czeka ich konforntancja z zarażonymi, o których właśnie pyta Ellie. Joel ostrzega Ellie, by nikomu nie zdradzała swojego stanu. A Tess wprost mówi jej, że nikt z nich nie jest „odporny na bycie rozdartym na strzępy".

„The Last of Us" obsada

  • Pedro Padcal
  • Bella Ramsey
  • Merle Dandridge
  • Nick Offerman
  • Nico Parker
  • Gabriel Luna
  • Jeffrey Pierce
  • Murray Bartlett

„The Last of Us" od 16 stycznia 2023 roku na HBO Max

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×