"The Prize of Silence". Nagroda Nobla otoczona skandalem. Nowa produkcja Viaplay Originals już w sieci

‘The Prize of Silence’ to dokument opowiadający o skandalu związanym z wykorzystywaniem seksualnym, który przed laty wstrząsnął Akademią Szwedzką. Doprowadził on do przesunięcia przyznania Literackiej Nagrody Nobla w 2018 roku. To kolejny serial dokumentalny z kategorii Viaplay Originals wyprodukowany przez Nordic Entertainment Group (NENT Group). Nowe dzieło Joela Karsberga, twórcy ‘Surviving R. Kelly’, jest już dostępne na platformie streamingowej Viaplay.

Multimedia

W listopadzie 2017 roku Jean-Claude Arnault, osoba związana ze szwedzką sceną kulturalną oraz mąż jednej z członkiń Akademii Szwedzkiej, został oskarżony o napaść seksualną, a następnie dwukrotnie skazany za gwałt. Skandal, który był opisywany w czołowych mediach na całym świecie, spowodował falę rezygnacji w Akademii, stawiając pod znakiem zapytania dalsze losy jednej z najbardziej prestiżowych instytucji kulturalnych.

Nowy serial dokumentalny Viaplay zawiera pogłębione wywiady z kobietami, które padły ofiarą Arnaulta oraz z członkami Akademii Szwedzkiej i międzynarodowymi ekspertami. ‘The Prize of Silence’ porusza ważne tematy, takie jak uprzedmiotowienie i wykorzystywanie kobiet w szanowanych środowiskach oraz to jak strach potrafi powstrzymać ofiary przed zabraniem głosu.

Kultowy program powraca! Wśród uczestników m.in. Wojtek Gola, Marcelina Zawadzka i Sławomir! Gdzie oglądać show?Zobacz więcej

Joel Karsberg, twórca filmu, opowiada:

Pamiętam wszystko, jakby to było wczoraj. Byliśmy w trakcie kręcenia filmu 'Surviving R. Kelly', kiedy usłyszeliśmy o tej przerażającej historii. Już wtedy wiedzieliśmy, że przesunięcie terminu wręczenia Literackiej Nagrody Nobla to coś więcej, niż mogłoby się na początku wydawać. Jestem dumny, że mogłem współpracować z NENT Group i Viaplay, dając ofiarom możliwość podzielenia się swoimi opowieściami i rzucić światło na historię wykorzystywania seksualnego oraz nadużycia władzy w elitarnych kręgach.

Czteroodcinkowy serial został wyprodukowany przez Meter Film & Television we współpracy z Bunim Murray, Creative Society, Kreativ Inc i NENT Group. Producentami wykonawczymi są Joel Karsberg, Kristoffer Graci i Magnus Coinberg, a producentami Martina Iacobaeus i Sara Newihl.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×