"The Right Stuff". Jake McDorman i Joe Dempsie dołączają do Patricka J. Adamsa w obsadzie serialu National Geographic!

Kanał National Geographic ujawnił pełną listę aktorów, którzy wcielą się w astronautów należących do tzw. Siódemki Mercury w serii „The Right Stuff” o początkach historycznego wyścigu kosmicznego między Stanami Zjednoczonymi a ZSRR. Pierwszy sezon adaptacji bestsellerowej książki Toma Wolfe’a trafi na ekrany w 2020 roku.

Multimedia

Kanał National Geographic, spółki Appian Way i Warner Horizon Scripted Television, poinformowały, że do Patricka J. Adamsa („W garniturach”), który wcieli się w postać majora Johna Glenna w serialu „The Right Stuff”, dołączyli nowi członkowie obsady. Jake McDorman („Co robimy w ukryciu”, „Lady Bird”), Joe Dempsie („Gra o tron”, „Deep State: Tajny układ”), Aaron Staton („Narcos: Meksyk”, „Castle Rock”), Michael Trotter (“Underground”, „The Evening Hour”), Micah Stock („Brittany Runs A Marathon”, „Ucieczka z Dannemory”) i James Lafferty („Nawiedzony dom na wzgórzu”, „Small Town Crime”) wystąpią w serialu będącym zapisem historycznych wydarzeń, które stały się pierwszym amerykańskim „reality show” z udziałem ambitnych astronautów i członków ich rodzin. Zdjęcia do serialu rozpoczną się w już tym roku w Cocoa Beach na Florydzie, a międzynarodowa premiera serialu na antenie National Geographic została zaplanowana na 2020 rok.

Borys Szyc w roli Józefa Piłsudskiego! To będzie rasowe kino akcji, a nie historyczna laurka!Zobacz więcej

Akcja pierwszego sezonu serialu „The Right Stuff” rozpoczyna się w analogicznym momencie, jak książka Wolfe’a i jest osadzona w realiach zimnej wojny. W odpowiedzi na strach i poczucie porażki, które zawładnęły społeczeństwem rząd amerykański i NASA rozpoczynają realizację projektu Mercury. Jest to początek wyścigu o podbój kosmosu ze Związkiem Radzieckim, który przynosi sławę grupie wojskowych oblatywaczy. Ta grupa, znana obecnie jako „Siódemka Mercury”, została uznana za bohaterów zanim zdołała jeszcze dokonać heroicznych czynów. Głównymi bohaterami serialu, który przedstawia niezwykle realistycznie zarysowane postacie, jest dwóch konkurujących ze sobą pilotów - major John Glenn i Alan Shepard. Każdy z nich chce zostać pierwszym człowiekiem w kosmosie.

Oprócz Glenna (Adams), znanego pilota-oblatywacza i człowieka równie oddanego swojej rodzinie, jak wyznawanym przez siebie zasadom, w skład siedmioosobowego zespołu, który ma wykonywać loty w ramach programu Mercury weszli: Alan Shepard (McDorman), jeden z najlepszych oblatywaczy w historii marynarki wojennej, który jest ambitny i lubi rywalizację; porucznik Gordon Cooper (Dempsie), najmłodszy z astronautów, którego wybór wzbudza powszechne zdziwienie; skłonny do żartów i lubiący potwierdzać swoją wyższość za sterami samolotu Wally Schirra (Staton); refleksyjny Scott Carpenter (Lafferty), którego pozostali astronauci nazywają „Poetą”; małomówny, niezwykle inteligentny pilot i inżynier Deke Slayton (Stock) oraz Gus Grissom (Trotter), chodzący twardo po ziemi pilot-oblatywacz, który został drugim człowiekiem w kosmosie.

Ruszyły zdjęcia do prequela serialu! Znamy reżysera i miejsce akcji!Zobacz więcej

W kolejnych sezonach „The Right Stuff” poznamy kulisy realizacji przełomowego programu badań kosmicznych Apollo, którego kulminacyjnym punktem było jedno z największych osiągnięć w historii ludzkości - lądowanie człowieka na Księżycu.

Obowiązki producentów wykonawczych serialu pełnią Leonardo DiCaprio, Jennifer Davisson oraz Mark Lafferty (seriale „Castle Rock” i „Halt and Catch Fire”), który jest także jego głównym producentem. Producentem wykonawczym jest także Will Staples („Animals”, „Strzelec”). Michael Hampton będzie nadzorować projekt w imieniu spółki Appian Way.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×