"The Voice Kids". Edyta Górniak wspomina rolę w musicalu "Metro". Pokazała archiwalne nagranie. Bardzo się zmieniła?

Edyta Górniak opublikowała na Instagramie nagranie zza kulis musicalu "Metro", w którym debiutowała 30 lat temu. Artystka podzieliła się z fanami refleksją dotyczącą dorastania.

Multimedia

Edyta Górniak wspomina rolę w "Metrze"

Edyta Górniak 30 lat temu debiutowała w kultowym polskim musicalu "Metro" w reżyserii Janusza Józefowicza. Rola w spektaklu wystawianym w teatrze Studio Buffo oraz w Minskoff Theatre na Broadwayu otworzyła jej drzwi do wielkiej kariery. Kiedy Górniak zaczynała swoją przygodę z aktorstwem musicalowym była jeszcze nastolatką. Jak wspomina tamten czas?

25 lat temu Edyta Górniak oczarowała świat piosenką "To nie ja"! Jak zmieniła się wokalistka?Zobacz więcej

Wokalistka podzieliła się z fanami na Instagramie fragmentem archiwalnego nagrania.

Miałam wtedy 17, 18 i 19 lat... Fragment, który został sfilmowany to dzień, w którym pilnie musiałam przejąć zastępstwo za Kasię Groniec, która grała wtedy pierwszoplanową rolę w spektaklu. Ja grałam wówczas drugoplanową rolę kobiecą. Ogromna odpowiedzialność udźwignięcia całego spektaklu przez wejście w rolę, której nie grałam nigdy wcześniej, z lęku wręcz odbierała mi głos... - wspomina.

Wokalistka przypomniała, że sama grała wówczas drugoplanową rolę kobiecą. Od najmłodszych lat musiała jednak szybko podejmować odważne decyzje. -Gdybym wówczas nie podjęła wyzwania, spektakl musiałby być odwołany. Miałam na przygotowanie 2, może 3 godziny. Udało się. Od tego dnia grałam na przemian obie role przez kolejne 1,5 roku - zaznaczyła.

Zobaczcie w galerii, jak Edyta Górniak wyglądała na początku swojej muzycznej drogi. Prapremiera "Metra" odbyła się 30 stycznia 1991 roku. Niedługo potem, bo w 1994 roku Edyta Górniak oczarowała świat piosenką "To nie ja" podczas 39. Konkurs Piosenki Eurowizji.

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×