"The Voice Kids". Szokująca decyzja sądu w sprawie Viki Gabor. Rasistowskie uwagi w stronę młodej wokalistki nie były obraźliwe?

Decyzja sądu, który umorzył sprawę fali hejtu wobec Viki Gabor wywołała duże poruszenie w środowisku. W stronę nastoletniej gwiazdy padały takie określenia jak „szwabska cyganka” czy „cyganka z Niemiec”. Sąd nie dopatrzył się tu jednak zniewagi.

Multimedia

Sprawa hejterskich komentarzy o Viki Gabor umorzona

Ogromne szczęście po Eurowizji Junior 2019 Viki Gabor przyćmiły hejterskie komentarze, z którymi młoda piosenkarka musiała się zmierzyć. W stronę nastoletniej gwiazdy skierowano obelżywe, rasistowskie uwagi. Dziś, po tym, jak prokuratura umorzyła postępowanie, sąd przyznał jej rację. Z taką decyzją nie może pogodzić się wielu internautów i fanów Viki.

Piosenkarkę, znaną też z "The Voice Kids", mimo młodego wieku spotkało już zbyt wiele przykrości. Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku dwóch nastolatków napadło na Viki Gabor. Do zdarzenia doszło pod jednym ze sklepów na Mokotowie. Pijani napastnicy obrażali dziewczynę, żądali od niej pieniędzy, a potem pobili jej ojca.

Viki Gabor napadnięta przez pijanych nastolatków! Tata wokalistki został pobityZobacz więcej

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", sędzina Barbara Sendor-Szkotak, powołując się na internetową encyklopedię PWN i Wikipedię, podała, że "Cyganie to potoczna nazwa Romów, więc nie ma charakteru znieważającego". Sąd uznał więc, że określenia, jakie padały w stronę Viki nie są obraźliwe. Od tej decyzji management piosenkarki nie ma zamiaru już się odwoływać i tak tę sprawę komentuje dla "Faktu":

Jako management artystki, a przede wszystkim ludzie z otwartymi głowami, nie zgadzamy się z opinią krakowskiego sądu. Być może zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego określenie „szwabska cyganka” jest określeniem potocznym, jednak według nas nie powinno się używać tego sformułowania wobec 12-letniej dziewczynki, jak i dorosłej kobiety. Przykrym jest fakt, iż w dobie nieustannej promocji wartości takich jak tolerancja czy jedność dochodzi do sytuacji, w których człowiek umyślnie chce sprawić przykrość drugiej osobie. Nie zamierzamy podejmować dodatkowych działań w sądzie w imieniu Wiktorii, jednak nie zgadzamy się na takie traktowanie żadnego człowieka.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • dalej wyjcie ''wolne sądy''

    no przecież to min. i wy broniliście i dalej bronicie tych POubieranych w togi udających ''sąd'' łapka w łapkę z całą łoPOzycją a teraz wielkie zdziwienie ?!!

    13.02.2021 20:13
  • Ewa (gość)

    Przecież Ę.Gornisk też należy do Romów.Wiki to miła osoba ma talent.A rasisci są wszedzie

    13.02.2021 14:56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×