"The Voice of Poland 11". Michał Matuszewski zachwycił na Przesłuchaniach w ciemno. Jurorom opadły szczęki!

- Myślałam, że to kobieta śpiewa - mówiła zszokowana Edyta Górniak podczas Przesłuchań w ciemno w "The Voice od Poland". Urszula Dudziak, Aleksander Baron, Tomasz "Tomson" Lach i Michał Szpak nie mogli wyjść z podziwu. Nic dziwnego. Michał Matuszewski jest zjawiskiem na skalę wszystkich edycji muzycznego show.

Multimedia

Michał Matuszewski i talent jakich mało

Na antenie TVP2 emitowana jest już 11. edycja programu "The Voice of Poland". Przypomnijmy, że pierwszy raz muzyczny show na antenie pojawił się w 2011 roku. Czas leci nieubłaganie, jednak już po pierwszych odcinkach nowej odsłony programu czuć, że będzie to wyjątkowe wydanie, m.in. za sprawą występu Michała Matuszewskiego, który przekonał do siebie wszystkich jurorów.

Wokaliści różnych gatunków muzycznych na pierwszych przesłuchaniach! Kto przeszedł do kolejnego etapu?Zobacz więcej

Choć to dopiero jego pierwszy występ, to już można zaliczyć go do tych najlepszych, które widzowie mogli usłyszeć na przestrzeni niemalże 10 lat. Michał Matuszewski postanowił wykonać na Przesłuchaniach w ciemno utwór Zbigniewa Wodeckiego "Zacznij od Bacha". Dziennikarz Robert Choiński wymienia kilka mocnych stron tego "wykonu". Wysoka, wręcz kobieca i zachwycająca barwa głosu to jedno. - Na uwagę zasługuje też fakt, że nie bał się na własny - i to bardzo ciekawy - sposób zinterpretować klasykę polskiej piosenki - ocenia Choiński. Na jednym widowisku nie mogło się skończyć. Uczestnik programu na prośbę Tomasza Kammela wykonał jeszcze jeden utwór, który był absolutnym potwierdzeniem (nie bójmy się tego słowa) muzycznego fenomenu. Zresztą reakcje jurorów mówią w tym temacie wszystko. - Ciężko mi oceniać, czy to jest fajne, czy bardziej zaskakujące. Potencjał jest olbrzymi - ocenia dziennikarz Łukasz Zając i wspomina: - Tak samo zaskoczeniem był Michał Szpak, kiedy wydobył z siebie kilka pierwszych dźwięków w programie "X Factor". Ciekawe, co będzie dalej.

Człowiek o wielkim talencie i jeszcze większym sercu

- Dla mnie muzyka jest wolnością. Czymś, co mogę wykorzystywać do tego, żeby sprawiać ludziom przyjemność - mówił Matuszewski. Michał pracuje jako muzykoterapeuta w Domu Pomocy Społecznej w Krakowie z osobami z zaburzeniami psychicznymi.

Michał Szpak podpadł Edycie Górniak! Jak teraz wyglądają ich relacje?Zobacz więcej

Michał Matuszewski pochodzi z Bieszczad. - Śpiewam muzykę etniczną połączoną troszeczkę z jazzem. Czerpiemy inspirację z muzyki przodków. Tych piosenek, które przekazali moi dziadkowie. Śpiewam w dialekcie bojkowskim. Myśląc o muzyce myślę o ludziach. Staram się wykorzystać muzykę pokazując moją wrażliwość - mówił w programie TVP2.

- Jesteś zjawiskiem. Siedzimy tutaj kilka sezonów. Ja nie przeżyłem w życiu czegoś takiego na tej scenie i w tym studiu. Dreszcze miałem - mówił Aleksander Baron i uznał, że Urszula Dudziak będzie dla niego najlepszym wyborem. - Ja ciebie zrozumiem tak, jak nikt na świecie. Ja dokładnie wiem, co ty czujesz - wyznała Urszula Dudziak i to ona ostatecznie przekonała artystę do tego, żeby wybrał jej grupę. "Chyba mamy zwycięzcę tej edycji" - piszą internauci. Zdaje się, że jurorka zdobyła diament "The Voice of Poland".

Urszula Dudziak wdała się w dyskusję z Michałem Szpakiem! "Michał nie ma racji"Zobacz więcej

Nie tylko "The Voice of Poland"

Fani muzycznych programów telewizyjnych bardzo dobrze kojarzą Michała Matuszewskiego. Przypomnijmy, że artysta wziął udział w programie "Must Be The Music", gdzie doszedł do samego finału, choć go nie wygrał. Wówczas w 11. edycji show Polsatu triumfowała Olga Garstka. - Nie mam żadnych wątpliwości, że finalista 11. edycji "Must Be The Music" zajdzie równo wysoko w tym sezonie "The Voice of Poland" - kwituje Choiński. Być może tym razem dopisze mu szczęście i zgarnie główną nagrodę. Będziemy bacznie się przyglądać.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • MG (gość)

  Trudno znaleźć odpowiednie słowa, chce się go słuchać w nieskończoność. Chciała bym być na jego koncercie.

  14.09.2020 21:58
 • Iwonka (gość)

  Cudny

  13.09.2020 21:34
 • Bulba (gość)

  I ja chciałabym Jego płytę. Wybitny. Doskonały. Niepowtarzalny.

  13.09.2020 15:34
 • Aga, (gość)

  Michał Matuszewski to muzyczny fenomen. Chciałabym w przyszłości mieć jego płytę. Poprostu mnie zachwycił!

  13.09.2020 13:43

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×