"The Voice of Poland" sezon 9. Michał Szpak triumfuje! Nowa płyta "Dreamer" na szczycie OLiSu! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Najnowsza płyta Michała Szpaka zatytułowana "Dreamer" już po tygodniu od premiery odniósł ogromny sukces! Album zadebiutował na pierwszym miejscu listy sprzedaży OLiS co oznacza, że nowy albom Trenera "The Voice of Poland" był najchętniej kupowaną płytą ubiegłego tygodnia!

Multimedia

"The Voice of Poland" sezon 9. w soboty o godz. 20:05 w TVP2! - sprawdź program tv

Pierwszym singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo Michała Szpaka był utwór "Don’t Poison Your Heart", który swoją premierę miał pod koniec listopada zeszłego roku. W krótkim czasie utwór stał się wielkim hitem. Drugi singiel promujący album to "King Of The Season" – tekst piosenki opowiada o próżnych, chciwych ludziach, którzy kiedy mija ich "pięć minut" okazuje się, że są samotni i przegrani.

Michał Szpak szokuje! W co ubrał się na Przesłuchania w ciemno? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Trzecim singiel to "Rainbow" - ballada oparta na wokalu Michała i oszczędnym akompaniamencie fortepianu. Bardzo kameralny, nastrojowy utwór skłania do refleksji a subtelny wokal artysty potrafi wyzwolić wśród słuchaczy sporo emocji. Do utworu powstała również specjalna wersja lyric video z udziałem Michała.

Nowy album Michała Szpaka jest zróżnicowany – od mocnych rockowych brzmień po nastrojowe ballady. Album brzmi świeżo i nowocześnie, jednocześnie nawiązuje do dobrych tradycji muzycznych a to stanowi dodatkowy walor. Sam artysta obdarzony mocnym rockowym głosem, momentami zaskakuje wręcz subtelną interpretacją wokalną jak choćby w utworze „Let Me Dream”. "Dreamer" to album bardzo dojrzały muzycznie, okraszony „żywym” graniem. Mimo iż poszczególne piosenki zahaczają o różne gatunki stylistyczne, płyta jest spójna i stanowi dojrzałą muzycznie całość. Tylko w Empiku dostępna jest wersja Special Edition z zupełnie nową okładką i zupełnie nową oprawą graficzną.

Cugowski, Szpak, Markowska i Hyży po pierwszych Przesłuchaniach w ciemno! Jakie są ich wrażenia? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Poprzedni album Michała Szpaka spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem, uzyskał statut Platynowej Płyty ,a utwór "Color Of Your Life" stał się diamentowym singlem. Twórcy i producenci, którzy stoją za sukcesem albumu „Byle Być Sobą” – Sławomir Sokołowski i Aldona Dąbrowska – tworzyli i wyprodukowali również najnowszy album "Dreamer", w nagraniu płyty wzięło udział łącznie 19 muzyków.

Zobacz galerię

Michał Szpak o 9. edycji "The Voice of Poland"

Komentarze

Skomentuj
  • Jaromi (gość)

    Szpak dziobal ptaka, a potem ptak szpaka. Ciekawe jak by szpak wygladal w stroju Edith Piaf,albo matki Teresy z Kalkuty ? ale jaja,ale jaja,ale jaja .......hahahahah

    04.10.2018 08:35
  • Ziomal Kamilka (gość)

    Michal chcial nasladowac Wursta lub Wurste,ale trafil na dosyc wysoki prog i wyszlo jak wyszlo,

    30.09.2018 12:51
  • Kamilek (gość)

    Michal byl fajny jak byl mlodszy,tak sie jakos teraz postarzal ? Lubilem go,a teraz to jakos tak dziwaczeje,glupio sie ubiera,ten wczorajszy stroj,ale jaja,rylismy z kolesiami caly wieczor. Michal ubierz stroj Tik -Taka, wiesz jak bedzie zajebicie hahahahah nara

    30.09.2018 12:46
  • Slawek (gość)

    Do Michala : Jak bys dorobil bardziej polski akcent i troche wzial w cugle swoje zachowanie i wypowiedzi byloby dobrze,chociaz wlasciwie odrobine fonetycznego folkloru regionalnego moze pozostac. Nie chcialbym , abys pomyslal , ze mam za duzo chili w moim tekscie. Ogolna ocena w skali do 5 to 3 . Do Grzegorza : sorry,zostawiam Cie bez komentarza. Prosze mnie nawet nie pytac o ocene poniewaz nie oceniam na minus, tylko na plus od zera . Do Patrycji : Zachowanie , wypowiedzi , stroj , poza , gesty bez specjalnych zarzutow - ocena 4 +, z tym , ze za obecnosc w tym zespole ? Lepiej nie pytac. Do Piotra : Masz to po Ojcu,ktorego szanuje na rowni z Panem Markowskim , zachowanie , wypowiedzi -( troszeczke mozna poprawic) , stroj , poza , gesty - nie mozna sie czepiac , ocena 4+. Za obecnosc w tym zespole ? wiesz dobrze co powiem,wiec lepiej nie pytac. Ale pozdrawiam wszystkich , rowniez wykonawcow , ktorzy naprawde moga zaskoczyc . To sa opinie nie tylko moje , ale wielu , wielu ludzi , ktorzy nawet nie chca z jakichs wzgledow nie chca tu tego komentowac , lepszych odemnie , ale za to , maja rowniez bardzo dobry wzrok i sluch , na rowni z dobrym wyczuciem smaku , artystycznej duszy i takiego - rozrywkowo - telewizyjno - artystycznego ( napisze polskimi slowami ) sawua wiwru , ktorego jest ci u nas niedostatek. Prosze sie nie obrazac , na mnie , na nas - po prostu Slawek pisze jak jest . Naprawde z przyjacielska rada i pozdrowieniem Slawek

    30.09.2018 09:55
  • Gosc (gość)

    Szpak jest tez po konkursie i co ? Jest szpak i juz nie moze byc nikt lepszy od niego. Jakas paranoja. Moim zdaniem fajnie by bylo posluchac i popatrzec, ale szpak i hyzy nie bardzo nadaja sie do jury,poniewaz ich zachowanie daleko odbiega od przyslowiowej normy. Jurorzy nie skacza po krzeslach jak malpy,nie wyleguja sie na stolach a juz napewno nie przystoi im pieprzyc takich glupawych tekstow jak hyzy i szpak. Zauwazylem nawet podsmiechy samych wykonawcow,a niektorzy sa wrecz zdziwieni, ze tacy ludzie ich oceniaja. Po prostu , trafiaja sie bardziej inteligentni i scenowi wykonawcy , `niz ich jurorzy. Ktos powie , co mi do tego ? juz odpowiadm,NIC ! Po prostu nie moj cyrk,nie moje malpki.

    30.09.2018 09:04
  • Joanna (gość)

    Słucham i nasłuchać się nie mogę. Płyta cudna.

    26.09.2018 06:58
  • BB (gość)

    Do Gościa z 24.09.2018 11:11 - Gdybyś słuchał wywiadów ze Szpakiem, to dowiedziałbyś się, ze Michał nie musi już nikomu niczego udawadniać, a zwłaszcza tego, że umie znakomicie śpiewać. Płyta Dreamer jest do relaksacji i oddaniu sie marzeniom. A ponieważ jest właścicielem głosu o skali 4 oktaw, to może zaśpiewać wszystko, zarówno ballady, kawałki rockowe, jak i niektóre arie operowe. Porównując jego możliwości głosowe do świeżaków, udowadniasz, że jesteś ignorantem.

    25.09.2018 22:25
  • Jacek (gość)

    Do tego zafascynowanego szpakiem"goscia",co to masz za kumpli co nie znaja szpaczka ? ze musisz im tlumaczyc kto spiewa ? hahah

    24.09.2018 11:14
  • Gosc (gość)

    Wlasnie odsluchalem te zachwalana plyte,i co ? Ano nic ,jak mowilem szalu nie ma. Jestem przekonany,ze wiekszosc swiezakow, lepiej spiewalo,moge przytoczyc nazwiska. Wlasnie ci swiezacy dadza sobie swietnie rade sami. Po co im jakies trenery,no po co ?

    24.09.2018 11:11
  • Gosc (gość)

    Niewiem,niesluchalem,poslucham ,ocenie - powiem wam. Tak sobie mysle , ze szalu chyba nie bedzie

    23.09.2018 14:41
  • Ewa (gość)

    TAAAK JEST TO REWELACYJNA PŁYTA

    21.09.2018 21:03
  • Ewa (gość)

    Znakomity album Dreamer !!!!!

    21.09.2018 21:02
  • Kama (gość)

    Album rewelacyjny!

    21.09.2018 13:25
  • olo (gość)

    Super płyta , jest naprawdę dobra ,,brawo Michał ,,

    20.09.2018 21:52
  • Kama (gość)

    Album jest rewelacyjny, kupiłam w ciemno i nie zawiodłam się. Polecam.

    20.09.2018 21:26
  • Gość (gość)

    Kurde Michał jesteś mistrzem Płyta u mnie gra non stop w aucie i nie nudzi mnie a kumple pytają czyje to utwory i jak mówię że Szpaczka to otwierają jape i lecą po płytę ...Szacun Michał

    20.09.2018 19:42
  • AW (gość)

    Każdy kochający dobrą żywą muzykę i aksamitny subtelny a czasami okraszony smaczkami mrocznymi wokal Michała Szpaka będzie zadowolony z posiadania tej płyty. Jest boska, rozpala wyobraźnie i zmysły. Brawo Michał , muzycy, autorzy i produkcja. Światowy poziom, gratulacje. Tak dobrego materiału w polskim wykonaniu ( zaryzykuję) nie poznałam.

    20.09.2018 17:33
  • Anna Maria (gość)

    Płyty słucham z wielką przyjemnością, piękne kompozycje, żywe instrumenty i ten nieprzetwarzany, piękny wokal.

    20.09.2018 17:22
  • Mariola (gość)

    Album Dreamer jest doskonały. Gorąco polecam 😘

    20.09.2018 16:38
  • BB (gość)

    Trockę rocka, trochę ballad, trochę elementów jazzujących. Miłe dla ucha linie melodyczne. A głos ..... jedyny taki i bardzo uzależniajacy. Przy Let me dream unoszę się w obłokach. Słucham w domu, w aucie, w pracy na słuchawkach. Chce się słuchać tej płyty bez końca. Brawo Michał, na taką płytę warto było czekać 3 lata.

    20.09.2018 15:53
NowszeStarsze