"The Voice Senior". Zarażony COVID-19 Andrzej Piaseczny relacjonuje przebieg choroby. Wstrząsające szczegóły!

Andrzej Piaseczny wraca powoli do zdrowia. Artysta w niedzielny wieczór opublikował w mediach społecznościowych obszerny wpis, w którym podziękował za wsparcie i wszystkie dobre słowa. Piaseczny opowiedział też o przebiegu choroby. Jak się zaraził?

Multimedia

Andrzej Piaseczny relacjonuje przebieg COVID-19. Ujawnił wstrząsające szczegóły

W środę, (17.03) Andrzej Piaseczny przekazał, że zmaga się z koronawirusem. Artysta od kilkunastu dni walczył w domu z chorobą, ale "wirus z Wuhan" okazał się silniejszy - konieczna była hospitalizacja. W niedzielę (22.03) wokalista poinformował, że powoli wraca do zdrowia. Został już odłączony aparatury wspomagającej oddychanie.

Pozwólcie, że najpierw podziękuję za wsparcie i wszystkie dobre słowa, które od Was otrzymałem w ostatnich dniach. Muszę przyznać, że ich liczba ogromnie mnie zaskoczyła. Znamy się wiele lat i wiecie, że nie należę do osób biorących udział w codziennej publicznej celebrze życia towarzyskiego. Podanie informacji o moim stanie zdrowia miało być prośbą o wybaczenie nieobecności na planowanych koncertach - i tak przecież przekładanych nieustająco z powodu pandemii. Wiadomość o chorobie - niespodziewanie dla mnie - odbiła się tak ogromnym echem. Mam jednak nadzieję, że ta sytuacja przyniesie coś dobrego w zakresie edukacji zdrowotnej, świadomości i rozwagi - odnoszących się do koronawirusa - zaczął we wpisie na Facebooku.

Andrzej Piaseczny nadal w szpitalu. Są nowe informacje! Znani życzą szybkiego powrotu do zdrowiaZobacz więcej

Andrzej Piaseczny przyznał, że zaraził się od bliskiej osoby. W dalszej części wpisu wokalista opowiedział o przebiegu choroby COVID-19. W krytycznym momencie ataki kaszlu doprowadzały go do utraty przytomności.

W moim przypadku historia choroby jest dość krótka. Mimo codziennej ostrożności zachowywanej z rodziną, kilkoro z nas zaraziło się od innego członka rodziny, przechodzącego zakażenie bezobjawowo. Ja miałem najmniej szczęścia. Pomimo natychmiastowej izolacji, zastosowania wszystkich zalecanych środków medycznych i początkowej poprawy mojego stanu zdrowia, po 9 dniach choroby nastąpiło załamanie. Nie mogłem samodzielnie oddychać, a serie niemożliwych do powstrzymania ataków kaszlu doprowadzały do utraty przytomności.
Lęk leży w ludzkiej naturze i rzeczywiście bardzo bałem się szpitala. Na szczęście dla mnie nie było za późno. Zostałem poddany procedurom ratunkowym i podłączony do aparatów wspomagających oddychanie oraz rozprężających płuca. Jestem przekonany, że te dni spędzone w szpitalu zadecydowały nie tylko o mojej bieżącej kondycji, ale również o komforcie życia w przyszłości. - napisał Piaseczny.

Wokalista raz jeszcze podziękował lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, pracownikom szpitala, a także zaapelował do swoich fanów:

Bądźcie ostrożni, nie panikujcie, ale też nie czekajcie z prośbą o pomoc. Ponad wszystko: bądźcie zdrowi! Raz jeszcze dziękuję za każde dobre słowo i myśl pod moim adresem. - zakończył swój wpis Andrzej Piaseczny.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Biedron (gość)

  Piasek pozdrów swojego chłopaka - michała piróga

  23.03.2021 15:24
 • Gość (gość)

  A ja zgadzam się z Jarkiem. Jak kolwiek to zabrzmi.

  23.03.2021 13:08
 • Dariusz W. (gość)

  Finał urodzin. Je.. ć PIS. Może powtórzycie?

  23.03.2021 03:20
 • Mala (gość)

  I co tu jest wstrząsającego?

  22.03.2021 10:34
 • Usia (gość)

  Dla tych co Nas zarazaja przez swoją głupotę.

  22.03.2021 09:19
 • Henryk (gość)

  5% umiera. To malo? Inaczej będziesz mówił, jak to dotknie ciebie,rodziny lub przyjaciół.

  22.03.2021 08:46
 • Matuszka (gość)

  Do Jarka: kiedy czytam takie wpisy jak pański... Rąk, owszem, to jedna z najstraszniejszych współczesnych chorób, bezlitosna, beznadziejna, ok, ale rakiem się pan nie zarazi!!! To istotna różnica!! Czy mając w domu ciężko schorowana mamę, świadomie naraziłby się pan na zarażenie a potem przekazanie wirusa mamie? Przecież umiera odsetek... Dla pana czyjes życie to tylko odsetek... Co za hipokryzja i bezczelność.. Proszę pomyśleć następnym razem zanim wyleje pan z siebie swoje mądrości. Nie pozdrawiam

  22.03.2021 08:21
 • Jarek (gość)

  I właśnie tak wygląda ta "straszna" choroba, na którą podobno nie ma lekarstwa... A jakimś cudem ponad 95% zdrowieje??? Przez to zamyka się szkoły, niszczy gospodarkę, życie rodzinne i społeczne...??? Warto?? Mało to innych dużo groźniejszych chorób i nic się z tym nie robi?? Np. rak??? Większość osób niby zakażonych covidem nawet nie ma objawów...??!! Nieliczni przechodzą trochę ciężej jak Piasek, a umiera na covid ułamek schorowanych z rakiem i innymi śmiertelnymi chorobami.... Śmiech na sali...

  22.03.2021 06:18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×