"Titanic". Nagrodzone 11 Oscarami dzieło Jamesa Camerona [RECENZJA]

Jeden z najsłynniejszych filmów w historii światowej kinematografii. Melodramatyczna historia Rose DeWitt Bukater i Jacka Dawsona zaczyna się współcześnie.

Multimedia

NASZA OCENA: 10/10

Ekipa nurków wydobywa z wraku "Titanica" sejf, ale w nim, zamiast diamentu zwanego "Serce oceanu", znajduje się tylko portret pięknej dziewczyny. Kiedy pokazują go w telewizji, okazuje się, że ona żyje! Nazywa się Rose Dawson Calwert i zgadza się przybyć na pokład statku poszukiwawczego, by opowiedzieć swoja historię. W podróż "Titanikiem" wyruszyła wraz ze snobistyczną matką Ruth DeWitt Bukater i aroganckim narzeczonym Caledonem Hockleyem. Stłamszona przez tych dwoje, nieszczęśliwa, była o krok od samobójstwa. Uratował ją nieznajomy, przystojny Jack Dawson. Ten utalentowany malarsko włóczęga i niebieski ptak, tuż przed odpłynięciem statku wygrał bilet trzeciej klasy i w ostatniej chwili wpadł na pokład. Chłopak i dziewczyna bardzo przypadli sobie do gustu, choć dzieliło ich tak wiele...

Ten film jest jak okręt, o którym opowiada - tytaniczny i monumentalny.

Reżyser i scenarzysta James Cameron, by zrealizować film, uruchomił gigantyczną machinę produkcyjną, która pochłonęła ponad 200 mln dolarów - film był droższy, niż oryginalny statek!

"Titanic" był nominowany do Oscara w 14 kategoriach, a zdobył 11 statuetek. Wśród nominowanych nie znalazł się Leonardo DiCaprio. Aktor bardzo to zabolało. Dodatkowym upokorzeniem dla niego było to, że nominację (choć już nie Oscara) dostała Kate Winslet, o której talencie DiCaprio miał bardzo kiepskie zdanie. Jednak żaden z głównych aktorów nie miał w tym filmie wielkiej roli. Bo historia Rose i Jacka była tylko pretekstową klamrą do stworzenia monumentalnego, tragicznego obrazu najsłynniejszej katastrofy morskiej XX wieku.

Piotr Radecki

"Titanic" w telewizji - sprawdź datę emisji.

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

PRZECZYTAJ RECENZJĘ INTERNAUTKI KLAUDII

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×