"Tłumacz". Kamil Kula w zwiastunie polsko-włoskiego filmu [WIDEO+ZDJĘCIA]

Już 26 sierpnia do kin trafi polsko-włoski film pt. "Tłumacz". Główną rolę w obrazie zagrała Claudia Gerini, której partneruje Kamil Kula. Za reżyserię odpowiada Massimo Natale. Zobaczcie zwiastun filmu!

Multimedia

Andrei (Kamil Kula) to przystojny imigrant studiujący na uniwersytecie w Trencie. Zdolny i niezwykle ambitny chłopak, biegle włada kilkoma językami. Jego zdolności wykorzystuje lokalna policja, werbując go do przekładania zeznań i podsłuchów obcojęzycznych przestępców. W zamian za współpracę, władze Włoch obiecały mu pomoc w sprowadzeniu do Trentu jego dziewczyny Mihaeli (Marianna Januszkiewicz) i uzyskaniu dla niej prawa stałego pobytu.

CZYTAJ TAKŻE:
"TŁUMACZ". KAMIL KULA W POLSKO-WŁOSKIM DRAMACIE PSYCHOLOGICZNYM [ZDJĘCIA]
"JASON BOURNE". SZYBKI I WŚCIEKŁY JASON BOURNE [RECENZJA]
"ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCI". ZE MNĄ SIĘ NIE NAPIJESZ? [RECENZJA]

Po godzinach Andrei dorabia w pizzerii, gdzie pracuje również jego współlokator, Kola (Piotr Rogucki) – imigrant zarobkowy z Ukrainy. Nadmiar zajęć Andrei nieuchronnie odciąga go od nauki, co nie umyka uwadze jego promotorki Marty (Silvia Delfino), która szczerze doceniając jego talent, chce mu pomóc się rozwijać. W tym celu kontaktuje go ze swoją przyjaciółką Anną (Claudia Gerini), piękną, 40-letnią właścicielką galerii sztuki, która poszukuje tłumacza do przełożenia na włoski pamiętnika jej męża Alexa, tragicznie zmarłego w wypadku Niemca. Andrei podejmując się tego zadania, wkracza do świata, o jakim nawet nie marzył…

Tak o filmie mówi reżyser:

„Tłumacz” opowiada historię młodego imigranta Andrei i pięknej, starszej od niego Anny – bohaterów, których dzieli wszystko, a mimo to połączył ich namiętny romans. Część tej opowieści jest historią tłumacza: dla Andrei tłumaczenie oznacza posiadanie władzy nad rzeczywistością, manipulowanie oraz interpretowanie jej tak, aby móc ukryć prawdę. To opowieść, która łączy różne światy. Mamy w niej zamknięty i bezpieczny świat Anny, pogwałcony przez młodego chłopaka: pewnego siebie, fascynującego i zdolnego uzależnić swoimi słowami i poezją. Andrei tworzy ranę rodzącą nowe życie Anny, może lepsze. Mamy też świat policji: mglisty i mroczny, który wykorzystuje do swoich ciemnych interesów zdolności i marzenia chłopaka. Jest też świat imigracji: z jednej strony Andrei, który za granicą próbuje zbudować sobie lepszą przyszłość, a drugiej Kola, który jest imigrantem zarobkowym. W historii pojawia się również czysty świat poezji, silny, lecz ulotny jak welon, który oplata pozostałe światy, nadając im kolorów, wzbogaca je i ożywia.

"TŁUMACZ" W KINACH OD 26 SIERPNIA

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×