"To był rok!" sezon 2. Rok 1981 we wspomnieniach Małgorzaty Ostrowskiej i Jolanty Fraszyńskiej w show TVP1!

W niezapomnianą podróż w czasie Maciej Kurzajewski zaprosi wokalistkę Małgorzatę Ostrowską, natomiast w drużynie Katarzyny Zielińskiej zobaczmy aktorkę Jolantę Fraszyńską. W roli muzycznej gwiazdy odcinka usłyszymy Zespół Sound’n’Grace, który zaśpiewa wielki przebój grupy Kool&The Gang "Celebration"!

Multimedia

"To był rok" sezon 2. odcinek 9. w niedzielę, 24.05.2020 o godz. 21:20 na antenie TVP1! - sprawdź program tv

Wczesne lata osiemdziesiąte to w Polsce czas eksplozji rocka i ogromny sukces zespołu Mannam, który wydaje w 1981 roku swój długo oczekiwany pierwszy album oraz gra 500 koncertów! W radiu usłyszeć możemy przeboje "Chcemy być sobą" popularnego zespołu Perfect czy "Iść w stronę słońca" zespołu Dwa plus jeden. W tym samym roku także z taśmy produkcyjnej zjeżdża milionowy egzemplarz "Malucha". Cały świat zamiera w przerażeniu po zamachu w Watykanie na Papieża Jana Pawła II, a w Polsce zostaje ogłoszony stan wojenny i zakupy można zrobić tylko posiadając specjalne kartki. W Opolu zaś, widzowie festiwalu są świadkami pamiętnego skandalu, który wywołała swoją piosenką "Podaj cegłę" Izabela Trojanowska.

Repasacja pończoch i sukces na Wembley, czyli Joanna Żółkowska i Jan Tomaszewski powracają do roku 1973!Zobacz więcej

W 9. odcinku Małgorzata Ostrowska zdradzi kulisy powstania zespołu Lombard, wyjaśni, dlaczego ubierała się w czarne stroje oraz ujawni historię kreacji z występów na festiwalu w Opolu. Natomiast Jolanta Fraszyńska opowie, dlaczego na głowie nosiła „markizę”, zdradzi, w jakiej organizacji młodzieżowej działała jako młoda dziewczyna oraz ujawni, kto był jej pierwszą miłością.

W show nie zabraknie również nostalgicznych wspomnień wielkich filmowych hitów, takich jak "Miś", "Poszukiwacze zaginionej arki" czy "Wielka majówka" oraz animowanego serialu dla dzieci "Plastusiowy pamiętnik", w którym przygody głównego bohatera – ludzika z plasteliny – budziły ciekawość tysięcy dzieci. W odcinku sprawdzimy także, który z naszych gości potrafi zrobić najlepszy kogel-mogel, czyli deser przywołujący smaki dzieciństwa. Prowadząca program Marzena Rogalska sprawdzi w rundzie finałowej stan wiedzy drużyn z całego odcinka i wręczy zwycięskiemu zespołowi statuetkę roku 1981.

Joanna Bartel i Urszula Dudziak powracają do roku 1976! Sound ‘n’ Grace śpiewa "Dancing Queen"!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • sezon 2. (gość)

    Z obecną powiedzmy stałą obsadą program przekonuje mnie bardziej niż z tą z pierwszego sezonu.

    25.05.2020 11:46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×