"To właśnie miłość", czyli kalejdoskop dziesięciu historii o miłości [RECENZJA]

Dziesięć historii miłosnych rozgrywających się w Londynie w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. Bohaterów łączą związki rodzinne i towarzyskie, a każdy wątek ukazuje inny odcień miłości.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

Kalejdoskop dziesięciu historii – każda to opowieść o miłości w innym wydaniu. Jest cierpiący po śmierci żony mężczyzna (Liam Neeson), który musi nawiązać kontakt z jej 11-letnim synem. Chłopiec, który zakochuje się w koleżance z klasy i nie wie jak ma się do niej zbliżyć. Szef biura w średnim wieku (Alan Rickman) dający się uwieść atrakcyjnej sekretarce, o czym dowiaduje się jego żona (Emma Thompson) i premier (Hugh Grant) zakochujący się w asystentce chwilę po tym, jak obejmuje urząd. Oraz dwójka dublerów w filmach pornograficznych, która powoli przełamuje wzajemną nieśmiałość. I pracownica biura, od dwóch lat kochająca się w koledze z pracy. Jest też młody pracownik agencji kateringowej szukający kobiety życia za oceanem i młoda dziewczyna (Keira Knightley) błędnie odczytująca intencje najlepszego przyjaciela swego świeżo poślubionego męża, i pisarz (Colin Firth), który wyjeżdża do Francji, by leczyć po raz kolejny złamane serce. I podstarzały gwiazdor rocka wracający na szczyt...

Ufff, trudno wszystko wymienić, jednak – co fantastyczne – nie można się w tym pogubić! Bo reżyser i scenarzysta Richard Curtis bardzo sprytnie przeplótł i połączył ze sobą liczne wątki, które potrafią nas i rozbawić i wzruszyć. Film został zrealizowany za około 30 mln dolarów (z czego Claudia Schiffer za jednominutowy epizod dostała 200 tys!), a zarobił blisko 240 mln lokując się na 266. miejscu kasowych przebojów wszech czasów.

pr

Ang.-amer. komedia romantyczna 2003, reż. Richard Curtis

"To właśnie miłość" w tv - sprawdź datę emisji.

Wróć do programu tv

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×