Tomasz Kot - aktor o wielu twarzach. Zobacz jego największe metamorfozy! [GALERIA]

Chętnie wciela się w bohaterów, którzy żyli naprawdę, nie stroni też od ról komediowych. Tomasz Kot jest aktorem wszechstronnym, co znalazło już potwierdzenie w postaci licznych nagród, jakie otrzymał. Zobacz jego największe metamorfozy!

Multimedia

Tomasz Kot urodził się 21 kwietnia 1977r. w Legnicy. Przez rok uczył się w seminarium duchownym. Aktorstwem zainteresował się w liceum, a wcześniej marzył o karierze malarza artysty. Chociaż maturę zdał za drugiem podejściem, bez problemu dostał się do krakowskiej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Polacy na tegorocznych Oscarach! Zobaczcie, jak się bawili!Zobacz więcej

Po ukończeniu szkoły w 2001r. związał się z Teatrem Bagatela w Krakowie. Debiutował na scenie Centrum Sztuki Teatru Dramatycznego w Legnicy w przedstawieniu „Panna Tutli-Putli” S. I. Witkiewicza (1996), w reżyserii Wiesława Cichego. W tym samym teatrze wystąpił z monodramem "Edzio" Bruno Schulza (1996), w reż. Krzysztofa Kopki. Był tytułowym bohaterem "Hamleta, Księcia Danii" Williama Shakespeare (2001), w reż. Kopki.

Mogliśmy oglądać go w serialach: "Całkiem nowe miodowe lata" (2004), "Na dobre i na złe" (2004-2005), "Wiedźmy" (2005). Był handlowcem Jackiem Darewiczem w "Camera Cafe" (2004) Jurka Bogajewicza i komisarzem Andrzejem Grudzińskim w "Kryminalnych" (2005). Wystąpił w dokumencie Mariana Marzyńskiego "Ja, Gombro" (2003), gdzie wcielał się w postaci z dramatów Gombrowicza.

Brawurowe kreacje Agnieszki Dygant i Tomasza Kota! Pamiętacie "Nianię"?Zobacz więcej

Na dużym ekranie debiutował główną rolą w filmie "Skazany na bluesa" (2005) Jana Kidawy-Błońskiego, gdzie wcielił się w postać Ryszarda Riedla, wokalisty i lidera zespołu Dżem. Przygotowując się do roli mieszkał przez krótki czas w mieszkaniu Riedla w Tychach, przesłuchując płyty z utworami zespołu. Od tej pory jego kariera nabrała tempa i zaczął być nazywany polskim Leonardo DiCaprio - zw względu na zdolność do metamorfoz i wcielania się w skrajnie różne postacie. Zobacz najciekawsze kreacje Tomasz Kota w naszej galerii!

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×