TOP 10 seriali o więzieniu. W Polsce „Skazana" jest hitem. Podpowiadamy, co jeszcze o podobnej tematyce warto obejrzeć

Motyw więzienia jest chętnie wykorzystywany przez serialowych i filmowych twórców. Produkcje o tym miejscu mogą poruszać różne jego aspekty, skupiać się na wartkiej akcji lub psychologii postaci i motywie przemijania. Z pewnością wiele z nich jest wybitnych i warto się z nimi zapoznać. Sprawdźcie TOP 10 seriali o więzieniach.

Multimedia

Najlepsze seriale o więzieniu Netflix i HBO Max

„Skazani na Shawshank", „Zielona mila" na zawsze zapisały się w pamięci widzów, jako kultowe filmy z motywem więzienia. Więzienie to specyficzne miejsce, odzierające często z człowieczeństwa i ukazujące walkę o przetrwanie za wszelką cenę, nie obowiązują w nim zwyczajowe normy życia społecznego. Tematyka ta ciekawi filmowców i jest poruszana w wielu wybitnych produkcjach, również serialowych!

W galerii znajdziesz TOP 10 seriali o więzieniu!

Zobacz galerię

„Pati". Player nakręci spin-off serialu „Skazana"

„Pati", czyli Patrycja Cichy, podbiła serca widzów w serialu „Skazana". W charakterystyczną rolę, bezczelnej więźniarki wciela się Aleksandra Adamska. Player postanowił poświęcić Patrycji osobny serial i wkrótce dowiemy się, jak to się stało, że Pati trafiła do więzienia!

Historia dziewczyny od początku była trudna. Nie miała łatwego dzieciństwa. Jej nieodpowiedzialna matka, Julita, zrzuciła na nią obowiązek wychowywania młodszego rodzeństwa. Patrycja jednak nigdy się nie poddawała i walczyła o swoje marzenia.

Seriale lepsze od hitu Netfliksa. Potrafią wciągnąć widzów na długie godziny!Zobacz więcej

Scenariusz do „Pati" powstał we współpracy ze scenarzystkami serialu „Skazana". Za reżyserię odpowiada Bartek Ignaciuk. Scenografia: Maciej Fajst, kostiumy: Katarzyna Baran, charakteryzacja: Jolanta Madejska-Witek. Producentką serialu jest Katarzyna Czarnecka („Nieobecni”, „Pułapka”).

W obsadzie spin-offu serialu „Skazana", zagrają:

  • Konrad Eleryk
  • Agnieszka Przepiórska
  • Natalia Wolska
  • Fryderyk Surowiec
  • Ewa Gawryluk
  • Marek Richter
  • Magdalena Walach​​​​

Serial z Agatą Kuleszą hitem Playera. Prace scenariuszowe nad trzecim sezonem ruszyły!Zobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×