"Top Chef 2" 14.05.2014, odc. 11: Bartłomiej Kuzianik i Agnieszka Buch odpadli z programu!

Sebastian Olma, Przemysław Błaszczyk i Adam Kowalewski w Wielkim Finale drugiej edycji "TOP Chef"! Decyzją jury to oni zawalczą o tytuł drugiego polskiego TOP Chefa oraz o nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych. Tuż za podium znaleźli się: Bartłomiej Kuzianik i Agnieszka Buch.

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE: "TOP CHEF 2" 14.05.2014, ODC. 11 - PÓŁFINAŁ! [WIDEO] "TOP CHEF 2" 7.05.2014, ODC. 10: ODPADŁ PAWEŁ KIBART! KTO PRZESZEDŁ DO PÓŁFINAŁU?

W półfinale szefowie stoczyli najgorętszą walkę sezonu! Tym razem, w każdej z trzech konkurencji, najlepsze danie nominowało autora do finału programu. Było naprawdę gorąco!

W pierwszym starciu piątka kucharzy "TOP Chef" jeszcze raz zmierzyła się ze swoją największą wpadką na przestrzeni programu. - To jest ta druga szansa. Poświęćcie chwilę uwagi. Pomyślcie na bazie tych dziecięciu odcinków i doświadczeń, co mogłoby nas usatysfakcjonować i powalić na kolana. Czekamy na coś naprawdę niezwykłego - powiedział Wojciech Modest Amaro.

Ostrą walkę o pierwsze miejsce w finale wygrał Sebastian Olma.

W drugiej konkurencji zadaniem kucharzy było odtworzenie dania, którego spróbowali w całkowitej ciemności. Gościem specjalnym i autorem dania był jeden z najlepszych kucharzy świata i wybitny autorytet w dziedzinie kuchni molekularnej - Belg Jean Bos. W tej dyscyplinie piorunujące wrażenie na jury zrobiło danie Przemka Błaszczyka i dzięki niemu zdobył drugie miejsce w finale. - Ta kompozycja zabiera cię do finału - oświadczył Amaro

CZYTAJ TAKŻE: "TOP CHEF 2" 7.05.2014, ODC. 10: ZACIĘTA WALKA O UDZIAŁ W PÓŁFINALE! SZEFOWIE SPOTKAJĄ SWOJE MAMY! "TOP CHEF 2" 30.04.2014, ODC. 9: WALKA O STAŻ W NAJLEPSZEJ, TRZYGWIAZDKOWEJ RESTAURACJI W HISZPANII [WIDEO]

Pozostała trójka: Adam Kowalewski, Bartłomiej Kuzianik i Agnieszka Buch trafiła do najtrudniejszej kulinarnej dogrywki w całej edycji programu. Stawką było ostatnie miejsce w finałowej trójce! Ku zaskoczeniu kucharzy tematem ostatniej konfrontacji okazały się...truskawki. Jak wypadły ich dania w ocenie jurorów? - Pojedliśmy wyśmienicie i to nas tak rozochociło, że mieliśmy dosyć burzliwą dyskusję. Ostatnim finalistą drugiej edycji "TOP Chef zostaje Adam - podsumował przewodniczący jury.

Decyzją jury do Wielkiego Finału przeszła trójka kucharzy: Sebastian Olma z Bielska-Białej, Przemysław Błaszczyk z Chorzowa i Adam Kowalewski z Bydgoszczy. Zwycięzca programu otrzyma 100 tysięcy złotych i tytuł drugiego polskiego TOP Chefa. Nagroda może przyczynić się do zrealizowania marzeń o otwarciu własnej restauracji. Każdy z kucharzy jest mistrzem w swoim fachu, ale tylko jeden pozna prawdziwy smak zwycięstwa! Wielki Finał drugiej polskiej edycji "TOP Chef" już za tydzień, 21 maja o godz. 20.35, w Telewizji Polsat!

Komentarze

Skomentuj
  • jacek r. (gość)

    o boże te 3 pedały w finale

    16.05.2014 12:21
  • Uwaga (gość)

    A gdzie macie czapki kucharki,ochyde włosy wypadają jedzenia,dotyka brudas rece włosy.to jest jadalne w restauracjii .wstyd!!!!!!!!!!!!Dawnej komuna mieli czapkę kucharki

    16.05.2014 09:25

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×