"Top Chef 2" 19.03.2014, odc. 3: Odpadła Inessa Kim [ZDJĘCIA]

Za nami trzeci odcinek "TOP CHEF" - takich emocji jeszcze nie było! Przerażenie w oczach, morderczy wyścig z czasem i nierówna walka z emocjami. Wszystko za sprawą polskiej kuchni regionalnej. Z programem pożegnała się Inessa Kim, 41-letnia, właścicielka i szef kuchni Bistro KIM T&V w Warszawie.

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE: "TOP CHEF 2" 19.03.2014, ODC. 3: AMA ZMIAŻDŻY KUCHARZY [WIDEO] "TOP CHEF 2" 19.03.2014, ODC. 2: ZAWODNICY MMA OCENIĄ DANIA UCZESTNIKÓW [WIDEO+ZDJĘCIA]

"TOP CHEF" nie ma łatwych zadań! W najważniejszej konkurencji uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o polskiej kuchni regionalnej i zmierzyć się tradycyjnymi potrawami, których receptury przekazywane są z pokolenia na pokolenie.

Przed uczestnikami postawiono 12 kloszy. Jakie było ich zdziwienie, kiedy Maciej Nowak, miłośnik polskich smaków, oznajmił - te 12 kloszy, to 12 polskich regionów. A jak będziecie robili te potrawy, to pamiętajcie, że najbardziej bezwzględnymi jurorami nie będziemy wcale my, tylko telewidzowie, dla których te potrawy są domowymi daniami i będą umierali ze śmiechu, gdy je spieprzycie. Jury, na czele z Wojciechem Modestem Amaro, uśmiechało się tajemniczo! Uczestnicy z niedowierzaniem, odczytywali nazwy regionalnych dań, z którymi musieli się zmierzyć: gumiklyjzy ze Śląska, maczanka krakowska, farszynki mazurskie, pampuchy wielkopolskie, flaki kokilkowe warszawskie, szablok ze śliwkami, kartacze, parzybroda świętokrzyska, forszmak lubelski, podhalańskie moskole, podkarpackie proziaki oraz zupa z żółtej brukwi. Nazwy regionalnych dań były dla większości kucharzy całkiem obce! Powinni wiedzieć, że tradycja w polskiej kuchni jest bardzo ważna i każdy rejon kraju ma zestaw ulubionych dań przygotowywanych w oparciu o staropolskie przepisy. Dobry kucharz musi liczyć się z tradycją!

CZYTAJ TAKŻE: POZNAJ WSZYSTKICH 13 UCZESTNIKÓW "TOP CHEF 2" [ZDJĘCIA] "TOP CHEF 2" 12.03.2014, ODC. 2: ODPADŁ PIOTR LISAKOWSKI. ZOSTAŁO TYLKO 12 UCZESTNIKÓW [ZDJĘCIA]

Niespodziewanie, na półmetku gotowania, zatrzymano zegar w kuchni "TOP CHEF"!

Szef Wojciech Modest Amaro wkroczył do akcji! On jako jedyny w Polsce zdobył i utrzymał na 2014 rok gwiazdkę Michelin. To najcenniejsze dla kucharza wyróżnienie otrzymał między innymi dzięki szacunkowi do tradycji polskiej kuchni. Kucharze mieli przerażenie w oczach! Magda Perszke - ja się tego człowieka panicznie boję!I Słusznie, bo Amaro nie przyszedł kucharzom z odsieczą - to był miażdżący nokaut z jego strony! Danie Magdy niedopuszczalnie odbiegało od tego, czym powinny być farszynki. Nie zostawił na niej suchej nitki - breja! Masz immunitet? Starasz się coś zawalczyć? Będę musiał zmienić po raz kolejny w tym programie reguły gry i możesz ten immunitet wywalić do kosza! Magda była zdruzgotana - tutaj dostaję tak naprawdę po mordzie. Odbieram tylko cios - prawa, lewa, prawa lewa. Chwila odpoczynku i na nowo. To nie jest ring!

Klopsiki z wątróbki do flaków warszawskich Agnieszki Buch okreslił jako "wyżłopane tłuszczem". Parzybroda świętokrzyska Bartka Kuzianika zasłużyła na słowo - nuda! Natomiast Adriana Feliksa - kartacze czy partacze, o co tu chodzi? Szymon Sierant o swoich proziakach usłyszał - to nie jest karmelizowane jabłko! Sflaczałe "g"! A szablok Inessy Kim - trzecia łyżka zabija i nie chcę następnej! Szef Amaro pomieszał kucharzom szyki. Jedni całkowiecie zmienili koncepcje na danie, a innym koncepcja załamała się kompletnie! Po totalnej krytyce Magda Perszke nie była w stanie ponownie zabrać się do pracy. - Za chwilę oddaję komuś immunitet. Ja odchodzę! Show must go on! Nienawidzę, jak ludzie traktują innych tak, jak nie powinni. Nie wiem, czy ten człowiek umie kogokolwiek pochwalić!

Całkiem zrezygnowana Magda jedank zdecydowała się wrócić do kuchni i dokończyć danie. - Nie każdy musi brać wszystkie wskazówki pod uwagę! Ja ich nie wzięłam. Zrobiłam tak jak chciałam i w ogóle tego nie żałuję. Okazało się, że dzięki tej decyzji nie trafiła do dogrywki i została pochwalona przez Ewę Wachowicz.

To już trzeci finałowy "pojedynek" na noże profesjonalnych kucharzy. Po nienajlepszych daniach z głównej konkurencji Maciej Nowak zwrócił do kucharzy wielką prośbą - bardzo proszę o coś przyjemnego na finał tego odcinka! Niestety nie dostał - chciałem powiedzieć, że się obraziłem na was. Nieumiejętność podania deseru, na koniec posiłku, jest okropna. Ja się z tej dyskusji po prostu wyłączam!

We wczorajszym odcinku, po bardzo emocjonującej dogrywce i druzgocącej krytyce z programem pożegnała się druga kobieta tej edycji - Inessa Kim, 41-letnia, właścicielka i szef kuchni Bistro KIM T&V w Warszawie. Do rywalizacji na noże stanęła z Moniką Belik, asystentką doradcy kulinarnego i szefa kuchni Nestlé Polska w Warszawie i Bartłomiejem Kuzianikiem, 25 lat, byłym szef zmiany Restauracji Ancora w Krakowie.

Słynne "Spakuj noże i wyjedź!" (Pack your knives and go!) już po raz drugi w Polsce! W każdą środę o godz. 20.35 - tylko w Telewizji POLSAT!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×