"Top Chef". Już dziś pierwsza polska edycja kulinarnego show!

Już dziś rusza absolutny hit tej jesieni - "Top Chef" czyli "pojedynek" na noże profesjonalnych kucharzy.

Multimedia

Sztuka gotowania połączona z fascynującą rywalizacją na najwyższym poziomie. "TOP Chef" to jeden z najstarszych i najsłynniejszych kulinarnych show na świecie, w którym walczą nie amatorzy, ale osoby zawodowo związane z gotowaniem. Mogą wziąć w nim udział zarówno szefowie kuchni luksusowego hotelu, jak i małej regionalnej karczmy. Słynne "Spakuj noże i wyjedź!" (Pack your knives and go!) już od dziś w Polsacie!

Premierowy odcinek już dziś o godz. 20.35 - tylko w Telewizji POLSAT!

Ilość nadesłanych drogą mailową zgłoszeń przekroczyła najśmielsze oczekiwania stacji. Z ponad 600 zgłoszeń, przez nagrywane w studio ATM castingi przeszło około 300 osób. W drugim etapie wybrano 30, a do finału przeszło już tylko 14 kucharzy, dla których gotowanie pełni w życiu niebagatelną rolę - dla jednych to pasja, dla innych sztuka, a dla jeszcze innych realizacja marzeń.

Tutaj do walki na noże stają wyłącznie profesjonaliści. Tu wymagana jest perfekcja w każdym calu i wszechstronne zdolności. Trzeba umieć przyrządzić wyszukaną potrawę, ale nie tylko. Program sprawdza podstawowe umiejętności do bycia szefem kuchni, a także poddaje próbie wszechstronność i kreatywność uczestników. Wszystko weryfikowane za pomocą kulinarnych zadań. Na kucharzy, wyłonionych w castingu czekają stres, mordercze tempo, pułapki oraz nagroda główna - duże pieniądze. Każdy odcinek to seria skomplikowanych konkurencji. Zwycięstwo w jednej z nich daje uczestnikom immunitet, inne zadania eliminują najsłabszych - przegrany pakuje noże i opuszcza program.

Uczestników podczas kolejnych zadań oceniać będzie jury, na którego czele stanie Wojciech Modest Amaro. Wojciech Modest Amaro to właściciel warszawskiej restauracji Atelier Amaro, która jako jedyny polski lokal posiada prestiżową gwiazdkę w przewodniku Michelin. Pozostali członkowie jury to: Joseph Seeletso, Maciej Nowak oraz Ewa Wachowicz. Joseph Seeletso jest pochodzącym z książęcej rodziny Botswańczykiem, który kucharskie szlify zdobywał w londyńskim Westminster College. Jest członkiem prestiżowego Klubu Szefów Kuchni. Maciej Nowak, teatrolog, ale przede wszystkim najbardziej znany krytyk kulinarny, autor felietonów "Podróże kulinarne Macieja Nowaka" publikowanych w Gazecie Wyborczej i wreszcie jedyna kobieta w męskim gronie - Ewa Wachowicz autorka cieszących się ogromną popularnością książek kulinarnych i producentka programu "Ewa gotuje", który od 6 lat gości na antenie Telewizji POLSAT. Prowadzącym program jest Grzegorz Łapanowski- kucharz, który doświadczenie zawodowe zdobywał w kilkunastu restauracjach i gotował z najlepszymi: Modestem Amaro, Kurtem Schellerem i Robertem Sową. Jest autorem edukacyjnego projektu "Szkoła na widelcu". Projekt ten jest skierowany do szkół i przedszkoli a jego celem jest działanie na rzecz podniesienia jakości odżywiania w państwowych i prywatnych placówkach zbiorowego żywienia.

Zwycięzca programu "TOP Chef" otrzyma w nagrodę 100 tys. złotych. Nagroda może przyczynić się do zrealizowania marzeń o otwarciu własnej restauracji.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×