"Top Gun: Maveric" zdeklasował "Titanica". Zarobił ponad 660 milionów dolarów i wskoczył na jego miejsce jako najbardziej kasowy film

Są takie filmy, które się zna i ogląda od dekad - albo co jakiś czas wraca. Jednym z kultowych klasyków, który nigdy się widzom nie nudzi, jest "Titanic". Przez długie lata był również najbardziej dochodowym obrazem studia Paramount Pictures. Palmę pierwszeństwa przejął jednak inny tytuł - "Top Gun: Maveric".

Multimedia

"Top Gun: Maveric" zdeklasował "Titanica". Wskoczył na jego miejsce jako najbardziej kasowy film

Jak zauważa "Variety", film "Top Gun: Maverick" wyprzedził "Titanica" i zajął 7. pozycję na liście najbardziej dochodowych filmów pod względem sprzedanych biletów na rynku północnoamerykańskim, zarabiając 662 miliony dolarów.

Miles Teller przyznał, że 3. część może powstać! Trwają rozmowy: "Wszystko w rękach Toma"Zobacz więcej

W 110-letniej historii studia Paramount Pictures nowy film z udziałem Toma Cruise'a wyprzedził słynny film katastroficzny również w kategorii największego filmu. Jednak to "Titanic" ma lepsze wyniki na pozostałych rynkach - poza Stanami Zjednoczonymi i Ameryką zarobił półtora miliarda dolarów, gromadząc w sumie 2 miliardy 200 milionów dolarów. Film z udziałem Cruise'a zarobił na całym świecie dotychczas 1 miliard 300 mln dolarów, a nie był wyświetlany w Chinach i Rosji. "Variety" podkreśla, że sprzedaż podobnej liczby biletów na świecie co w kraju, z wynikiem międzynarodowym sięgającym kwoty 690 mln dolarów, jest naprawdę imponujący.

Tytuł jest bliski zdeklasowania innego hitu - superprodukcji "Avengers: Wojna bez granic", która, wygenerowawszy dochód w wysokości 678 mln dolarów zajmuje teraz 6. miejsce najlepiej zarabiających filmów w USA.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×