TOP10 najlepszych filmów o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa [GALERIA]

Wielkanoc to czas radości, ale i chwil zadumy. W klimat tych świąt znakomicie wprowadzają filmy biblijne o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Które są najlepsze? Zobacz nasze zestawienie TOP10 filmów o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa!

Multimedia

Historia Jezusa Chrystusa, który umarł na krzyżu za grzechy ludzkości jest jedną z najbardziej znanych w dziejach świata. Choć opowiedziana już nieskończoną ilość razy od dwóch tysięcy lat, wciąż fascynuje ludzi wszelkich wyznań i ras. Jest także źródłem inspiracji dla fimowców, którzy niezmiennie, na nowo chętnie sięgają po wydarzenia z Jerozolimy.

TOP10 filmów o świętach wielkanocnych [GALERIA]Zobacz więcej

O śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa opowiadają m.in. Mel Gibson i Martin Scorsese, powstają iście hollywoodzkie produkcje, musicale oraz animacje. Jednym z najbardziej magicznych aspektów przemysłu filmowego jest możliwość umieszczenia w jego ramach równolegle iście epickich chwil oraz scen intymnych, symbolicznych, których w historii Jezusa nie brakuje. W naszym zestawieniu znajdziecie filmy starsze i zupełnie nowe, które ukazują tę niesamowitą opowieść z perspektywy różnych osób - samego Jezusa, jego matki Marii, apostołów, a nawet osoby niewierzącej.

Najlepsze filmy i śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa znajdziecie w naszej galerii!

Zobacz galerię

Mel Gibson wyreżyseruje kontynuację filmu "Pasja"?

Źródło: Cover Video, TVN

Komentarze

Skomentuj
 • clint (gość)

  W brutany sposób przedstawia ?? A JAK NIBY WYGLĄDAŁA ŚMIERĆ KRZYŻOWA ? biczowanie i cierniem koronowanie z przybiciem do krzyża ? To nie głaskanie ,jak myslą lewaki !!!

  21.04.2019 17:05
 • Podpis (gość)

  Ale nie każdy grzesznik opanuje zasady ortografii :)

  14.04.2019 19:36
 • jj (gość)

  Y

  17.10.2017 19:02
 • KRZYSZTOF (gość)

  KARZDY GRZESZNIK ZMARTWYCHWZTANIE

  27.05.2017 07:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×